تغییر اندازه فونت:
 
English Arabic

ارسال پرسش

دریافت پاسخ

نوع کاربر :
نوع :
گروه :

 تاسیس کارخانه تولیدی توسط شرکت خارجی 
با سلام. یک شرکت خارجی قصد دارد تا با تاسیس و ایجاد یک کارخانه،اقدام به تولید مواد غذایی نماید و برای این کار می خواهد شرکتی را در ایران تاسیس نماید. آیا این اقدام تجاری،سرمایه گذاری خارجی توصیف می گردد و نیاز به اخذ مجوز سرمایه گذاری دارد یا این کار،عنوان سرمایه گذاری بر آن صدق نمی کند؟ آیا یک سرمایه گذار خارجی می تواند جهت تامین قسمتی از هزینه های ایجاد کارخانه،روی وام های تولیدی داخلی حساب کند یا باید 100 درصد سرمایه را خودش تامین کند؟ با تشکر
پاسخ :
بله ، سرمایه گذاران خارجی می توانند با تاسیس شرکت در ایران بصورت مستقل وتا 100درصد سرمایه گذاری وفعالیت نموده و جهت بررسی فرایند اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی  وسایر اطلاعات مرتبط پیشنهاد می گردد به پایگاه اینترنتی سازمان به آدرس www.investiniran.ir ذیل مراجعه نمایید: 
جهت اخذ تسهیلات بانکی نیز  سرمایه گذار خارجی می تواند همانند سایر شرکت های داخلی درخواست خود را به مراجع ارائه دهنده وام ارائه نمایند
[ ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ]
 آورده نقدی سرمایه گذار خارجی 
با سلام . در مورد آورده نقدی سرمایه گذار خارجی ، با توجه به اینکه در 4 سال پیش مجوز سرمایه گذاری خارجی دریافت شده و سرمایه گذار بخشی از سرمایه خود را وارد نموده ، حال با توجه به اینکه بیشتر سهم سرمایه گذار خارجی اکنون مورد نیاز است باید چه مراحلی طی شود تا مبلغ ارزی وارد شود ؟ آیا فرم ها باید مجدد ارائه شود؟ یا ازطریق کدام بانک پیگیری شود؟ با تشکر
پاسخ :
با توجه به اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی و ورود بخشی از سرمایه پروژه ،درصورتیکه فعالیت تولیدی ادامه داشته باشد نیازی به اخذ مجدد مجوز نمی باشد . پیشنهاد می گردد تا جهت بررسی نحوه ورود سرمایه به کشور با نماینده بانک مرکزی مستقر در مرکز خدمات سرمایه گذاری حضورا ویا با شماره 39902486 مذاکره نمایید .
[ ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ]
 شرایط اداره شرکت خارجی 
اگر صد در صد سهامداران یک شرکت خارجی باشند و به تاسیس شرکت در ایران اقدام کنند نیاز به ارائه پروانه کار دارند و یا اگر صرفا مدیران شرکت خارجی باشند مدیران باید پروانه کار بگیرند؟
پاسخ :

براساس ماده 35 آیین نامه قانون تشویق وحمایت سرمایه گذاری خارجی سرمایه گذاران خارجی وکارکنان آنها می توانند از پروانه کار ،ویزا واقامت برخوردار گردند .
جهت کسب اطلاعات از مقررات وقوانین مربوط به پذیرش ،حمایت وجذب سرمایه گذاری خارجی وسایر اطلاعات مرتبط پیشنهاد می گردد به پایگاه اینترنتی سازمان به آدرس www.investiniran.ir ذیل مراجعه نمایید:

[ ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ]
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران می باشد.