ارسال پرسش

دریافت پاسخ

نوع کاربر :
نوع :
گروه :

 سرمایه گذاری 
با سلام. اینجانب چندی پیش اقدام به خرید هفت هکتار زمین در اهواز نموده و میخواهم در این زمین کار تولیدی انجام بدهم. از شما سروران گرامی خواهشمندم راهنمایی بفرمایید در چه زمینه ای سرمایه گذاری نمایم. باتشکر فراوان
پاسخ :
ضروری است در ابتدا مجوز های مربوط به فعالیت تولیدی ویا خدماتی از مرجع ذیصلاح پروژه اخذ گردد . جهت آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری ویا معرفی پروژه خود به سرمایه گذاران به مرکز خدمات سرمایه گذاری استان خوزستان جهت دریافت اطلاعات فرصت های سرمایه گذاری مراجعه نمایید.
[ ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ]
 حقوق و قانونی 
آیا قانون یا مقرراتی در مورد مصونیت دولتها در سرمایه گذاری در ایران به چاپ رسیده است؟ به عبارت دیگر آیا اگر یک کشور بیگانه با اعمال تصدی گری ( تجاری ) در ایرا ن بپردازد در ایران مصونیت دارد؟
پاسخ :
براساس ماده (4) قانون تشویق وحمایت سرمایه گذاری خارجی، سرمایه گذاری دولت یا دولتهای خارجی در ایران حسب مورد منوط به تصویب مجلس شورای اسلامی می باشد. ضمناَ سرمایه گذاری شرکت های دولتی خارجی در ایران خصوصی تلقی می گردد و تحت پوشش قانون وحمایت های آن قرار خواهد گرفت .
[ ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ]
 باسلام . احتراما برای دریافت ویزا کثیر المسافره جهت سرمایه گذار خارجی که در ایران سرمایه گذاری نموده و نیاز داره که مرتب در رفت و امد باشه چه باید کرد و شما چگونه حمایت خواهید کرد ؟ 
پاسخ :

مطابق با بند الف ماده 35 فصل هفتم آیین نامه اجرایی قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی وزارت امور خارجه مکلف است پس از وصول درخواست سازمان سرمایه گذاری بنا به نوع روادید مورد تقاضا، مجوز صدور روادید یک یا چند بار ورود کثیر المسافره(سه ساله ) را با حق اقامت سه ماه در هر ماه برای سرمایه گذاران خارجی که مجوز هیات سرمایه گذاری را کسب نموده باشند را صادر نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 39902486(مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی ) مراجعه نمایید.

[ ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ]
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران می‌باشد.