ملاقات قائم مقام محترم سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران با مدیرکل سرمایه گذاری و تجارت اسلواکی

ملاقات قائم مقام محترم سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران با مدیرکل سرمایه گذاری و تجارت اسلواکی
با دعوت جناب آقای دکتر طیب نیا وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی از جناب آقای پتر پلگرینی معاون نخست وزیر جمهوری اسلواکی در سرمایه گذاری و اطلاعات و هیات همراه جهت سفر به جمهوری اسلامی ایران به منظور مذاکره و بررسی آخرین وضعیت همکاریهای اقتصادی دوجانبه
  در زمینه های گوناگون اقتصادی بین دو کشور، معاون نخست وزیر اسلواکی به همراه وزرای دارایی و اقتصاد و هیاتی از دستگاههای دولتی آن کشور به این تهران عزیمت نمودند. 
در ترکیب هیات مذکور نماینده آژانس سرمایه گذاری و تجارت اسلواکی که متولی تشویق سرمایه گذاری به داخل و خارج از اسلواکی و همچنین تشویق تجارت دوجانبه است نیز حضور داشت. با عنایت به درخواست آقای سیمونچیج مدیرکل آژانس سرمایه گذاری و تجارت اسلواکی جهت ملاقات و رایزنی با مقامات سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، جلسه ملاقاتی در روز سه شنبه مورخ 17/12/1395 با قائم مقام سازمان متبوع در محل این سازمان برگزار گردید. در این ملاقات طرفین ضمن بررسی زمینه های همکاری مشترک توافق نمودند که اطلاعات مربوط به فرصتهای سرمایه گذاری، قوانین و مقررات مربوط به آن را تبادل نمایند. همچنین طرفین جهت برگزاری نشست مشترک سرمایه گذاری در تهران یا براتیسلاوا تفاهم کرده و تاکید نمودند که بسترهای لازم برای تبادل هیات های سرمایه گذاری را فراهم نمایند. 
قائم مقام محترم سازمان سرمایه گذاری از یکو سو، ضمن تشریح مقررات و مزایای سرمایه گذاری خارجی در ایران و از سوی دیگر با اشاره به  لازم الاجرا شدن موافقتنامه های تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین دو کشور بر فراهم بودن زمینه های همکاری بین دو کشور تاکید نمود.  طرف اسلواک نیز دیدار از کشورمان را اراده و علاقمندی دولت متبوع خود جهت توسعه همکاری با توجه به قدمت همکاری در بخش های مختلف کشورمان دانست و حجم مبادلات تجاری دو کشور که بالغ بر 25 میلیون یورو می باشد را آغازی جهت انجام و اجرای پروژه های مورد علاقه طرفین برشمرد. وی در ادامه اظهار داشت فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران اسلواکی را جهت همکاری با شرکت های ایرانی تشویق خواهند کرد.
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۵:۲۸
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران می‌باشد.