ملاقات قائم مقام سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران با معاون وزیر توسعه اقتصادی لهستان

ملاقات قائم مقام سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران با معاون وزیر توسعه اقتصادی لهستان
معاون وزیر توسعه اقتصادی جمهوری لهستان به همراه هیاتی از بخش خصوصی آن کشور برای بررسی زمینه های همکاری بویژه در حوزه حمل و نقل طی روزهای 16 و 17 اسفندماه سالجاری به تهران عزیمت نمود.
در حاشیه دیدار مذکور جلسه ملاقات بین قائم مقام سازمان سرمایه گذاری و معاون وزیر توسعه اقتصادی لهستان در محل این سازمان برگزار گردید. در این جلسه طرفین ضمن بررسی آخرین وضعیت تحولات اقتصادی در روابط دو کشور بر آمادگی برای برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی فیمابین تاکید نمودند. 
طرف لهستانی ضمن تشریح استراتژی و برنامه‌های  اقتصادی دولت لهستان طی چند سال آتی اظهار داشت هدف اصلی این کشور سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی ایران برای دسترسی به بازار منطقه است. وی با اشاره به توانمندی بنگاههای کوچک و متوسط لهستان و ساخت موتور خودرو در آن کشور، ابراز داشت در بخش قطعه سازی صنایع مختلف لهستان از توان بالایی برخوردار است و آمادگی داریم این تجربیات را با طرف ایرانی به اشتراک بگذاریم. 
قائم مقام محترم سازمان سرمایه گذاری نیز ضمن تشریح مزیتهای اقتصادی ایران برآمادگی پذیرش و حمایت از شرکتها و سرمایه گذاران لهستان تاکید نمود. وی با اشاره به شکل گیری گروه ویشگراد با حضور کشورهای لهستان، اسلواکی، چک و مجارستان بر آمادگی کشورمان برای ایجاد یک همکاری چندجانبه تاکید نمود که با استقبال طرف لهستانی مواجه شد. 
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۶:۲۱
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران می‌باشد.