ارسال پرسش

دریافت پاسخ

نوع کاربر :
نوع :
گروه :

 نیاز به سرمایه گذار 
اینجانب یک مخترع می باشم که یک نمونه از محصول خود را ساخته و جهت تولید انبوه آن نیاز به سرمایه گذار دارم که نمی دانم چگونه و به چه نحوی می توانم درخواست نمایم خواهشمند است اینجانب را راهنمایی نمائید
پاسخ :
شما میتوانید اختراع خود را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری در سایت www.iio.ir    ثبت نمایید تا سرمایه گذاران خارجی وداخلی که تمایل دارند در پروژه شما سرمایه گذاری نمایند با شما تماس حاصل نمایند. 
[ ۴ خرداد ۱۳۹۲ ]
 مراحل اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی 
کلیه مدارک و مجوز های لازم از دستگاه های اجرایی پیش از انجام درخواست و تکمیل فرم های مربوط به اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی ؟
پاسخ :
اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی در سه مرحله انجام می شود:1-  درخواست متقاضی و ارائه مستندات و فرم تقاضا 2- بررسی توسط دبیرخانه هیات سرمایه گذاری و تهیه گزارش به هیات در صورت تکمیل بودن مستندات لازم  و تصویب پیش نویس مجوز در هیات مذکور.
3- ارسال پیشنویس به سرمایه گذار خارجی(متقاضی) بمنظور تائید و اخذ تائیدیه از متقاضی.4- ارسال پیش نویس تائید شده برای امضاء نهایی توسط وزیر محترم و ابلاغ آن به متقاضی.
مدارک مورد نیاز بسته به نوع فعالیت و شیوه سرمایه گذاری متفاوت است ولی بطور عمومی مدارک  مورد نیاز شامل:
4- تکمیل فرم درخواست سرمایه گذاری خارجی (قابل دانلود از سایت سازمان سرمایه گذاری به آدرس(www.investiniran.ir)  
5- در خواست کتبی صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی توسط سرمایه گذار/ سرمایه گذاران خارجی
6- تصویر موافقت اصولی اجرای طرح ( جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری طرح مورد نظر)
7- ارائه لیست ماشین آلات و تجهیزات به تفکیک مشخصات، کشور سازنده، سال ساخت، قیمت واحد و قیمت کل(در صورتی که سرمایه گذاری سرمایه گذار خارجی در قالب ماشین آلات باشد)
8-  ارائه قرارداد دانش فنی سرمایه گذار خارجی و سایر مستندات مربوطه(در صورتی که سرمایه گذاری سرمایه گذار خارجی در قالب دانش فنی باشد)
9- ارائه لیست مواد اولیه (در صورتی که سرمایه گذاری سرمایه گذار خارجی در قالب ورود مواد اولیه باشد)
10- ارائه سایر مستندات  مندرج در بند 18 فرم  درخواست سرمایه گذاری خارجی حسب مورد
[ ۴ خرداد ۱۳۹۲ ]
 شرایط تاسیس شرکت خارجی در ایران 
یک شرکت خارجی در صدد تاسیس شرکت وارداتی در ایران است و سوالاتی که به جواب آنها نیاز ضروری دارند 1- شرکت وارداتی خارجی حتما باید در تهران ثبت شود و بعد شعبه در شهرستان بزند یا خیر ؟ و در چه وزادتخانه ای باید ثبت شود ؟ 2- چه نوع مالیات و عوارضی برای تاسیس و ثبت یک شرکت که مطلقا مالکانش چینی ها باشند در نظر گرفته می شود؟ 3-برای ثبت شرکت خارجی در ایران حداقل سهمی که می توان برای فرد ایرانی در نظر گرفت چقدر است ؟ 4-آیا محدودیت هایی برای واردات گل حفاری( mud chemicals) به عنوان یک شرکت بازرگانی در ایران وجود دارد ؟ 5-نرخ متوسط عوارض گمرکی برای واردات گل حفاری و مواد شیمیایی مورد نیاز بعد از ثبت شرکت در ایران به چه میزان است ؟ 6-دست مزد ترخیص کار کالا چه مقدار است ؟ 7- آیا راهی برای پرداخت گمرکی کمتر به صورت قانونی وجود دارد ؟ 8-آیا چینی ها می توانند کارت بازرگانی بگیرند ؟ اگر آره چگونه ؟
پاسخ :
تاسیس شرکت در ایران تحت هر عنوانی شرکت ایرانی محسوب می گردد و می تواند در اداره ثبت هر استان یا شهرستان به ثبت برسد و صرفا منوط به ثبت در تهران نیست همچنین محدودیتی در تابعیت مالکان سهام این شرکت وجود ندارد و می تواند با هر درصدی خارجی یا ایرانی باشند در مورد محدودیتهای بازرگانی در واردات هم باید با وزارت  صنعت ، معدن و تجارت  هماهنگ گردد. هزینه های ثبتی براساس سرمایه شرکت محاسبه می گردد و تعرفه های مالیاتی نیز مطابق سرمایه شرکت و عملکرد مالی شرکت محاسبه می گردد.
[ ۴ خرداد ۱۳۹۲ ]
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران می‌باشد و هر گونه کپی از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.