ارسال پرسش

دریافت پاسخ

نوع کاربر :
نوع :
گروه :

 مشاوره برای جذب سرمایه گذار در کسب و کار نوپا ( شبکه اجتماعی) 
با عرض سلام خدمت شما بنده محمد شهبازی موسس یک سایت شبکه اجتماعی کاملا بومی و داخلی می باشم. حدود ۳ سال هست که روی طراحی و توسعه یک شبکه اجتماعی بومی به صورت کاملا خودجوش تمرکز کرده ام و در سال اول موفق به جذب بیش از 25000 کاربر شدیم و امسال که سومین سال فعالیت این شبکه اجتماعی می باشد این سایت دارای 72000 کاربر فعال می باشد. امسال نیز در جشتواره وب ایران تندیس برترین شبکه اجتماعی کشور را نیز دریافت نمودیم ، اما ما به این موفقیت ها به عنوان یک پله برای سعود به پله های بعدی می اندیشیم. این شبکه اجتماعی اکنون دارای پتانسیل لازم برای جذب سرمایه گذار های داخلی و خارجی را دارد . ما با مشکل تامین هزینه سرور و نگهداری سایت مواجه هستیم که متاسفانه هیچگونه حمایتی از طرف سازمان های مختلف حتی پارک علم و فناوری از ما نشد . ما با راهی پست و هموار مواجه هستیم طوریکه شرایط به گونه ای شده است که عدم توانایی در تامین هزینه سرور سبب مشکلات مالی برای بنده شود طوریکه به فکر بسته شدن این شبکه کرده ام. از شما مشاور عزیز درخواست دارم راهنمایی های لازم را مبذول بفرمایید. با تشکر از شما ، منتظر پاسخ شما هستم
پاسخ :
ضروری است اطلاعات امکان سنجی پروژه  بصورت خلاصه و به زبان انگلیسی تهیه و به همراه فرم فرصتهای سرمایه گذاری قابل دانلود از روی سایت، برای دفتر سرمایه گذاری خارجی ارسال گردد.
این دفتر اقدامات لازم برای معرفی طرح به سرمایه گذاران خارجی به عمل خواهد آورد.
[ ۴ آبان ۱۳۹۵ ]
 ضمانت 
اگه یک سرمایه گذار خارجی بخواد داخل ایران پروژه ای رو شروع کنه و هیچ بانک و شخصی ضمانت نامه مربوطه رو به این سرمایه گذار ندهد آیا دولت قبول میکنه این ضمانت نامه رو بدهد و در این صورت در مقابل صدور ضمانت نامه چه چیزی دریافت میکند؟
پاسخ :
شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر به مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی (میزخدمت) سازمان مراجعه نمایید
[ ۴ آبان ۱۳۹۵ ]
 نرخ تسهیلات ICD و امکان تامین مالی جهت بخش خصوصی (آب شیرین کن) 
با سلام و احترام شرکت سازه سازان با مشارکت شرکت آرین ماه تاب گستر برنده مناقصه آب شیرین کن بزرگ بندر عباس به ظرفیت 200 هزار متر مکعب در شبانه روز شده اند. درآمد حاصل از فروش آب تولیدی بصورت ارزی (یورو) بوده که از طرف خردیدار (نماینده صنایع گلگهر، چادرملو، صنایع مس ایران) تضمین شده است. مبلغ وام ارزی در نظر گرفته شده برای این پروژه 112 میلیون یورو است. اولا: بخش ICD بانک توسعه اسلامی که ظاهرا بعضا تا 40 میلیون دلار تامین مالی کرده است، آیا می تواند بخشی یا کل این مبلغ را تامین کند؟ با چه شرایطی؟ ثانیا: نرخ تسهیلات ICD چند درصد است؟ ثالثا: آیا امکان استفاده از خدمات آن مرکز محترم برای تامین مالی خارجی این طرح وجود دارد؟ راهنمایی بفرمایید. با تشکر حسین مشتری
پاسخ :
در خصوص استفاده از تسهیلات"شرکت اسلامی توسعه بخش خصوصی" (ICD) وابسته به بانک توسعه اسلامی مراتب ذیل شایان ذکر است: 
 الف: شرکت های متقاضی استفاده از تسهیلات ICD بایستی دارای اکثریت سهام (51%) متعلق به بخش خصوصی باشند و فعالیت های آنها مطابق با اصول شریعت، به لحاظ مالی سود آور، از نظر اقتصادی بادوام و در راستای کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای عضو باشند.
ب: انواع پروژه ها واجد شرایط تأمین مالی از سوی ICD  عبارتند از :
1) پروژه های جدید (Projects  Greenfield): ICD حداکثر تا 40 %  در هزینه سرمایه گذاری  چنین پروژه هایی مشارکت مالی می نماید. این پروژه ها می بایست دارای تأثیر کلی بر اقتصاد کشورهای عضو باشند.
2) پروژه های توسعه ای (Projects  Expansion ): ICD می تواند به میزان حدود 50% در هزینه سرمایه گذاری  چنین پروژهایی مشارکت نماید. این پروژه ها مربوط به تأمین مالی سرمایه گذاری در توسعه یک کارخانه یا افزایش ظرفیت آن می باشد. 
 ج:ضوابط و شرایط استفاده از تسهیلات مالی موسسه فوق عبارتند از: 
-دوره استفاده :  شامل زمان ساخت ،مهلت تنفس و دوره  بازپرداخت  : حدود 7 سال، 
-حداقل میزان تأمین مالی : 2 میلیون دلار 
-ضمانت های مورد نیاز عمدتا شامل: ضمانتنامه های شرکتی از شرکت های مادر و تضامین بانکی 
-شرکت مذکور جهت تامین مالی طرحهای معرفی شده، معمولاً تا مبلغ 10 میلیون دلار از منابع خود استفاده
می نماید و چنانچه درخواست تامین مالی طرح بالاتر از این مبلغ باشد، اقدام به تجهیز منابع مالی از بازارهای بین المللی می نماید.  
- متقاضیان دریافت تسهیلات  از شرکت مزبور می توانند مستقیماً درخواست  استفاده از اعتبار را طی یک مکاتبه رسمی به همراه گزارش امکان سنجی طرح (به زبان انگلیسی) به موسسه مزبور با مشخصات ذیل ارسال نمایند تا متعاقباً شرایط و ضوابط استفاده از تسهیلات شامل نرخ سود، کارمزد، تضامین درخواستی، سقف مبلغ قابل تخصیص و... مشخص گردد.  
-لازم به توضیح است که نرخ سود مترتب بر تسهیلات شرکت مزبور با عنایت  مواردی چون، سود آوری پروژه، ریسک پروژه، ریسک کشوری و ... در هر پروژه  تعیین و طی شرایط و ضوابط اعتبار به ذینفع و ضامن اعتبار اعلام می گردد.  در صورت تعیین ضمانتنامه بانکی به عنوان تضمین اعتبار، شرایط و ضوابط تامین مالی می بایست قبلاً  از سوی اداره تامین اعتبارات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و  همچنین بانک ضامن مورد تائید قرار گیرد.
Mr. Cheikh Omar Sylla 
 Director of Direct Investment & Financing  
Islamic Corporation for the Development of the Private Sector (ICD)
Email Address: csylla@isdb.org
Tel:+96612 6468104 
Fax:+96612 644 4427 
Address: P.O Box 54069,Jeddah 21514, Kingdom of Saudi Arabia
Site Address: www.ICD-IDB.org
[ ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ]
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران می‌باشد و هر گونه کپی از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.