ارسال پرسش

دریافت پاسخ

نوع کاربر :
نوع :
گروه :

 اعطای تسهیلات 
شرکت شرکت خارجی در ایران اقدام به تاسیس شعبه نموده که این شعبه توسط اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده است . شرکت خارجی در پروژ های نیروگاهی ایران خدماتی را ارائه نموده است. در حال حاضر جهت تامین سرمایه در گردش یکی از پروژه ها آن شعبه ایرانی ثبت شده جهت اخذ وام به بانکی در ایران مراجعه نموده است .حال با توجه به اینکه اصل شرکت خارجی است و در ایران تنها دارای شعبه است و صورتهای مالی اصلی مربوط به شرکت خارجی است بانکهای ایرانی میتوانند به صرف درخواست شعبه ایرانی آن شرکت خارجی وام پرداخت نمایند یا خیر.
پاسخ :
موضوع مزبور در حیطه وظایف و اختیارات سازمان سرمایه گذاری نمی باشد.
[ ۴ مرداد ۱۳۹۴ ]
 لیست و مشخصات شرکتهای خارجی با تمایل سرمایه گذاری 
با سلام احتراما به استحضار می رسانم در صورتیکه بخواهم لیستی از اسامی و مشخصات شرکتهایی که تمایل به سرمایه گذاری در ایران دارند را بدانم, امکان راهنمایی و کمک از جانب آن سازمان محترم می باشد ؟ به این منظور که یا لیستی در اختیار من قرار دهید یا راهنمایی بفرمایید چطور پیدا کردن این شرکتها امکان پذیر می باشد.
پاسخ :
امکان ارائه فهرست شرکتهای خارجی وجود نداشته بلکه سازمان سرمایه گذاری طرحهای سرمایه گذاری علاقه مند به مشارکت با سرمایه گذاران خارجی را تدوین و به سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به سرمایه گذاری در ایران معرفی می نماید. چنانچه جنابعالی طرحی برای معرفی به سرمایه گذاران خارجی مدنظر دارید می توانید اطلاعات طرح خود را در فرمهای سازمان سرمایه گذاری که بر روی سایت www.investiniran.ir  موجود  می باشد درج و به منظور امکان انجام بازاریابی بین المللی برای این سازمان ارسال گردد.
[ ۴ مرداد ۱۳۹۴ ]
 سرمایه گذار در بخش آلومینا در یکی از بزرگترین معادن بوکسیت 
با سلام و تشکر از شما و همکاران گرامیتان محمد اسکندری هستم در بخش مدیریت بازرگانی خارجی شرکت فرآور ده های نسوز نوید این شرکت با بیش از 27 سال سایقه در تولید آجر نسوز صنعتی فعالیت می نماید این شرکت دارای یکی از بزرگترین و غنی ترین معادن بوکسیت می باشد با ظرفیت 20000000 تن و خلوص 40 تا 77 درصد در سمنان این معدن قابلیت تولید الومینا را دارد و ایران در حال حاضر وارد کننده الومینا می باشد درصد خلوص و عیار این معدن بسیار مناسب جهت سرمایه گذاری در زمینه تولید آلومینا و فرآوری خاک بوکسیت می باشد این شرکت درصدد جذب سرمایه گذلری خارجی می باشد در این زمینه خواستار راهنمائی و مشاوره جهت جذب سرمایه گذاری خارجی می باشیم با تشکر از شما محمد اسکندری mohamjahmani@yahoo.com 09364533125
پاسخ :
برای یافتن شریک خارجی و امکان جذب سرمایه گذاران خارجی برای طرحهای اقتصادی مدنظر لازم است آن طرح به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری با انجام مطالعه امکان سنجی تهیه شده و اطلاعات آن مطابق استانداردهای بین المللی و در فرمهای سازمان سرمایه گذاری که بر روی سایت www.investiniran.ir  موجود می باشد درج و به منظور امکان انجام بازاریابی بین المللی برای این سازمان ارسال گردد.
[ ۴ مرداد ۱۳۹۴ ]
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران می‌باشد و هر گونه کپی از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.