ارسال پرسش

دریافت پاسخ

نوع کاربر :
نوع :
گروه :

 سرمایه گذاری 
با سلام. اینجانب چندی پیش اقدام به خرید هفت هکتار زمین در اهواز نموده و میخواهم در این زمین کار تولیدی انجام بدهم. از شما سروران گرامی خواهشمندم راهنمایی بفرمایید در چه زمینه ای سرمایه گذاری نمایم. باتشکر فراوان
پاسخ :
ضروری است در ابتدا مجوز های مربوط به فعالیت تولیدی ویا خدماتی از مرجع ذیصلاح پروژه اخذ گردد . جهت آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری ویا معرفی پروژه خود به سرمایه گذاران به مرکز خدمات سرمایه گذاری استان خوزستان جهت دریافت اطلاعات فرصت های سرمایه گذاری مراجعه نمایید.
[ ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ]
 حقوق و قانونی 
آیا قانون یا مقرراتی در مورد مصونیت دولتها در سرمایه گذاری در ایران به چاپ رسیده است؟ به عبارت دیگر آیا اگر یک کشور بیگانه با اعمال تصدی گری ( تجاری ) در ایرا ن بپردازد در ایران مصونیت دارد؟
پاسخ :
براساس ماده (4) قانون تشویق وحمایت سرمایه گذاری خارجی، سرمایه گذاری دولت یا دولتهای خارجی در ایران حسب مورد منوط به تصویب مجلس شورای اسلامی می باشد. ضمناَ سرمایه گذاری شرکت های دولتی خارجی در ایران خصوصی تلقی می گردد و تحت پوشش قانون وحمایت های آن قرار خواهد گرفت .
[ ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ]
 درخواست پیش نویس 
با سلام و احترام من دانشجوی دکتری حقوق نفت و گاز هستم و در زمینه مشارکت عمومی و خصوصی در صنعت نفت و گاز تحقیق می کنم ولی به پیش نویس قانون مشارکت عمومی و خصوصی تهیه شده توسط نهاد شما که در تحقیق من بسیار مهم هست دسترسی ندارم. ممنون میشم یک نسخه برای من ارسال کنید. با سپاس
پاسخ :

پیش نویس قانون مشارکت عمومی وخصوصی توسط این سازمان تهیه گردیده ودرحال بررسی وطی مراحل تصویب در مراجع ذیصلاح قانونی می باشد .

[ ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ]
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران می‌باشد و هر گونه کپی از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.