با هدف شناسایی بازارهای جدید:تایلند، میزبان فرصتهای سرمایه گذاری ایران

با هدف شناسایی بازارهای جدید:تایلند، میزبان فرصتهای سرمایه گذاری ایران
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد از برگزاری همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در تایلند خبر داد و افرود : طرح‌های سرمایه‌گذاری کشور در حوزه‌های گردشگری، صنعت و معدن، راه ترابری، پتروشیمی توسط بخش عمومی و خصوصی به سرمایه‌گذاران تایلندی معرفی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،علیشیری در ادامه افزود: تایلند یکی از کشورهای سرمایه فرست در آسیا است که براساس آمارهای آنکتاد به طور متوسط سالیانه بیش از سه میلیارد دلار سرمایه فرستی دارد، اما ما تاکنون نتوانسته‌ایم رابطه قوی فی‌مابین تجار و سرمایه گذاران دو کشور، فراهم کنیم.


وی خاطر نشان کرد :صاحبان طرح‌های سرمایه گذاری، باید به دنبال اکتشاف مناطق جدید برای جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی باشند و  باید بتوانیم ورودی سرمایه های خارجی و دسترسی به بازارهای بین‌المللی را متنوع نماییم.


معاون وزیر اقتصاد درخصوص میزان موفقیت این همایش‌ها برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی گفت: میزان موفقیت ما به میزان قدرت ما در مذاکرات بستگی دارد که در عین حال  به نحوه آماده سازی طرح‌ها و ارائه فرصتهای سرمایه گذاری وابسته است.

وی در عین حال خاطرنشان کرد:  تقریباً در همه سطوح باید به تدریج نحوه حضور و قاعده بازی در سطح بین المللی را یاد بگیریم.


به گفته علیشیری ، قرار است در این همایش وزیر صنایع تایلند، دبیرکل هیأت سرمایه گذاری تایلند، سفیر جمهوری اسلامی ایران در تایلند حضور یابند و دیدگاه‌های خود را برای گسترش همکاریهای اقتصادی و ارتقاء سرمایه گذاری فی مابین، سخنرانی نمایند و از طرفی  صاحبان طرح های سرمایه‌گذاری کشورمان این فرصت را دارند تا پروژه های خود را در مذاکرات دو جانبه با طرف های تایلندی مطرح کنند.


رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری یادآور شد: قریب 20 میلیارد دلار طرح های آماده شده سرمایه گذاری کشورمان به سرمایه گذاران تایلندی معرفی خواهد شد و براساس برآوردهای اولیه بیش از یکصد شرکت برتر تایلندی در این همایش ثبت نام کرده و حضور خواهند داشت.


علیشیری در پایان خاطرنشان کرد :برنامه بازاریابی فرصتهای سرمايه گذاران کشورمان یک برنامه مستمر و دائمی است و باید تلاش کنیم در رقابت موجود در سطح بین‌المللی برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی بیش از گذشته موفق باشیم.
 

۷ بهمن ۱۳۸۹ ۰۰:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP