علیشیری خبر داد :آمادگی سرمایه گذاران تایلندی برای سرمایه گذاری در ایران

علیشیری خبر داد :آمادگی سرمایه گذاران تایلندی برای سرمایه گذاری در ایران
نشست معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در تایلند با سخنرانی افتتاحیه چای ووتی باناوات وزیر صنایع تایلند و بهروز علیشیری معاون وزیراقتصاد آغاز شد .      به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران در ابتدای این نشست چای ووتی باناوات ضمن قدردانی از سازمان سرمایه گذاری برای برگزاری این سمینار در تایلند،گفت:سرمایه گذاران تایلندی آمادگی دارند در بخش های مختلف اقتصادی ایران از جمله صنایع غذایی، صنایع خودرو، صنایع الکترونیک ، تکنولوژی اطلاعات ، حوزه معدن با تاکید بر طلا و جواهر سازی، کاغذ سازی ،گردشگری وحمل و نقل با ایران همکاری کنند.


 وزیر صنایع تایلند با تاکید بر اینکه ظرفیت های متقابل سرمایه گذاری دو کشور فراوان است ،افزود: باید مناسبات اقتصادی و سرمایه گذاری دو جانبه گسترش یابد .
وی اظهار امیدواری کرد همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در تایلند به عنوان  نقطه عطفی برای توسعه  همکاری های فی ما بین دو کشور باشد،یادآور شد :کشور تایلند در دنیا در زمره 10 کشور برتر دنیا در حوزه نرم افزاری و فناوری اطلاعات است و امیدواریم شرکتهای تایلندی بتوانند در این همایش پروژه های مناسبی را برای سرمایه گذاری در ایران پیدا کنند. 


     در ادامه این همایش ،بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد با اعلام ظرفیت های اقتصادی ایران از جمله دسترسی به بازار و تنوع فعالیت های اقتصادی گفت: با توجه به وجود بازار سیصد میلیون نفری ایران و کشورهای CIS  ،ایران می تواند سکوی پرتاب مجدد برای کالاهای تایلندی در منطقه خلیج فارس وکشورهای CIS  باشد.


علیشیری در ادامه افزود: در این همایش پروژه های سرمایه گذاری در چهار حوزه صنعت و معدن، حمل و نقل، گردشگری و پروژه های کوچک و متوسط حوزه تعاون معرفی خواهد شد.
معاون وزیر اقتصاد در عین حال تصریح کرد : مراکز خدمات سرمایه گذاری خارجی ایران با ارائه خدمات مشاوره کارشناسی  قبل از انجام سرمایه گذاری ،راهنمایی سرمایه گذاران ،پیگیری و حمایت از اجرایی شدن پروژه های سرمایه گذاری، موجب کوتاه شدن  فرایند اخذ مجوزها شده است.


وی با اشاره به برخی ویژگی های قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد :هیچ محدودیتی برای انجام سرمایه گذاری در فعالیت های اقتصادی ایران وجود ندارد و سرمایه گذاران خارجی از مزایای گذاری در ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر اقتصاد در ادامه معرفی خود از وضعیت و مزایای سرمایه‌گذاری در ایران به بحث خصوصی‌سازی پرداخت و گفت: اقتصاد ایران در حال یک تحول بزرگ بوده و از یک اقتصاد دولتی به یک اقتصاد مبتنی بر بخش خصوصی در حال تبدیل شدن است و در این میان شرکت‌های بزرگی در حال خصوصی شدن هستند که سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند از این امر بهره لازم را ببرند.


به گزارش خبرنگار ما ، سخنران بعدی خانم آت چاکا، دبیر کل هیات سرمایه گذاری تایلند بود که طی سخنانی از  آمادگی هیات سرمایه گذاری تایلند برای حضور در اقتصاد ایران خبر داد.


بر اساس این گزارش ،بیز مارک سفیر جمهوری اسلامی ایران در  تایلند ضمن تاکید  بر سیاست توسعه همکاری های جنوب ـ جنوب گفت : وزارت امور خارجه و سفارتخانه ایران در تایلند آمادگی دارند کمکهای لازم در خصوص صدور ویزا و رفت و آمد سرمایه گذاران تایلندی به ایران و همچنین حضور در مذاکرات تخصصی را ارائه نمایند.

۷ بهمن ۱۳۸۹ ۱۳:۱۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP