وزیر صنایع تایلند در دیدار با علیشیری اعلام کرد :همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در تایلند، نقطه عطف روابط اقتصادی دو کشور است

وزیر صنایع تایلند در دیدار با علیشیری اعلام کرد :همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در تایلند، نقطه عطف روابط اقتصادی دو کشور  است
طی ملاقات دو جانبه بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد با وزیر صنایع تایلند، چای ووتی باناوات اعلام کرد تایلند مشتاق گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف اقتصادی است.


 

در این دیدار مشترک که به مدت یک ساعت به طول انجامید ،چای ووتی باناوات اظهار داشت: ایران و تایلند دارای سابقه تاریخی دیرینه در همکاریهای اقتصادی هستند  و باید با توسعه مناسبات اقتصادی ،این روابط مجددا احیا شود.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران علیشیری اظهار داشت: دولت ها باید زمینه همکاری های بخش خصوصی و تعاونی دو کشور را فراهم نمایند.
 وی در ادامه خواستار نهایی شدن موافقتنامه های دو جانبه فی ما بین دو کشور شد و افزود: برای گسترش همکاریهای اقتصادی دو کشور لازم است موافقتنامه های دو جانبه در زمینه های سرمایه گذاری، اجتناب از اخذ مالیات مضاعف، استاندارد سازی کالا ها و تعرفه های ترجیحی بین دو کشور هر چه سریعتر نهایی شود تا سرمایه گذاران بخش خصوصی بتوانند با اطمینان خاطر بیشتری با یکدیگر همکاری نمایند.

معاون وزیر اقتصاد اظهار امیداواری نمود با توجه به برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در ماه آینده در تایلند، مذاکرات منتج به نهایی شدن موافقتنامه های مذکور گردد که وزیر صنایع تایلند نیز از این موضوع استقبال کرد.


وی  در عین حال خاطر نشان کرد :باید علل شکاف ایجاد شده بین روابط اقتصادی دو کشور بررسی و مرتفع شود.
در ادامه این ملاقات ، علیشیری از وزیر صنایع تایلند برای حضور در ایران و آشنایی بیشتر با اقتصاد ایران دعوت کرد که وزیر اقتصاد صنایع  نیز وعده کرد در آینده نزدیک به ایران عزیمت نمایند .
 

۷ بهمن ۱۳۸۹ ۱۳:۵۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP