با سرمایه گذاری یک ایرانی خارج از کشور صورت گرفت:تولید مینی لودر در ایران با تکنولوژی اروپا

با سرمایه گذاری یک ایرانی خارج از کشور صورت گرفت:تولید  مینی لودر در ایران  با تکنولوژی اروپا
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در حاشیه مراسم افتتاحیه تولید مینی لودر توسط سرمایه گذار خارجی در محل مرکز همایشهای بین المللی رازی برگزار شد ،ضمن تبریک به انجام این طرح در کشورگفت : این پروژه سرمایه گذاری خارجی توسط یکی از ایرانیان مقیم از کشور اجرایی شده است و می تواند به عنوان سمبل فرایند تبدیل فرصتهای تجاری به فرصتهای سرمایه گذاری برای کار آفرینان کشور باشد .


 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در ادامه  تصریح کرد :  انجام این کار حکایت از ظرفیت های بالای ایرانیان عزیز مقیم خارج از کشور دارد که می توانند زمینه های جذب سرمایه گذاری خارجی را به طرح های اقتصادی کشور فراهم کنند.

 معاون وزیر اقتصاد در ادامه تجارت را ساده ترین مدل  مبادلات اقتصادی دانست  و افزود: سرمایه گذاری در مقایسه با تجارت پیچده ترین رفتار اقتصادی است که در آن سرمایه گذار در مدت زمان زیادی در کشور میزبان سرمایه گذاری می کند و در اقتصاد آن کشور حضور دارد.


وی در عین حال خاطر نشان کرد:دولت از کار آفرینان به طور عام و سرمایه گذاران خارجی به طور خاص حمایت می کند .
به گزارش خبرنگار ما ، بهنام زنجانی ایرانی مقیم آلمان  مدیر عامل شرکت طراحی مهندسی صنعت پژوهان گفت: پس از همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در شیراز ،متقاعد شدم با توجه به تجربیاتی که در کشور آلمان در تولید انتقال دانش فنی و تکنولوژی  ،طراحی و بهینه سازی خطوط تولید داشتم ،در ایران سرمایه گذاری نمایم.


وی ضمن ابراز خرسندی از تولید مینی لودر در ایران،گفت :طراحی و تولید این مینی لودر به جز موتور برای اولین بار توسط متخصصین ایرانی صورت گرفته است و می تواند با توان 25 تا 100 اسب بخار تا 20 کیلومتر در ساعت حرکت کند.


زنجانی افزود:این مینی لودر  با مشارکت شرکت اروپایی صورت گرفته است و در مقایسه با نمونه های خارجی، دارای کیفیت و قیمت مناسبی است که  در شهرداریها،ستاد حوادث غیرمترقبه و بخش کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد.


۹ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۰۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP