با مشارکت سه جانبه سازمانهای سرمایه گذاری ،توسعه تجارت و بانک توسعه اسلامی برگزار شد : کارگاه آموزشی فرصتهای تجاری در پروژه های تامین مالی بانک توسعه اسلامی

با مشارکت سه جانبه سازمانهای سرمایه گذاری ،توسعه تجارت و بانک توسعه اسلامی برگزار شد : کارگاه آموزشی فرصتهای تجاری در پروژه های تامین مالی بانک توسعه اسلامی
کارگاه آموزشی فرصتهای تجاری در پروژه های تامین مالی شده توسط بانک توسعه اسلامی با مشارکت سه جانبه سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،سازمان توسعه تجارت و بانک توسعه اسلامی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد.به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،شراگیم شمس سرپرست دفتر وامها ،مجامع و موسسات بین المللی با اعلام این خبر افزود:  این کارگاه آموزشی  با حضور  نمایندگانی از سازمان توسعه تجارت، انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ،نمایندگان و مدیران شرکتهای مهندسین مشاور و پیمانکاران ایرانی آغاز به کار کرد.


شمس با اشاره به ابلاغ سیاستهای کلی اصل  44 قانون اساسی، اظهار داشت: تحقق اهداف این سیاستها نیازمند ایجاد فضای مناسب و در نتیجه زمینه سازی تحقق ارتقاء بخش خصوصی می باشد که سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و سازمان توسعه تجارت دو سازمان کلیدی در این راستا هستند.


وی در ادامه با بیان اینکه نقش سازمان سرمایه گذاری و بویژه دفتر وامها، مجامع و موسسات بین المللی در تجهیز و تامین منابع مالی خارجی و سازمان توسعه تجارت در تسهیل فضای تجارت خارجی، ارتقاء صادرات و صدور خدمات فنی و مهندسی، زمینه مشارکت بخش خصوصی در اهداف توسعه ای کشور بیشتر فراهم خواهد شد، افزود: گرچه میزان تامین مالی خارجی از اهمیت بالایی برخوردار است،‌ اما این امر بدون ظرفیت سازی نهادی و افزایش توان بخش خصوصی فراهم نخواهد آمد.


به گفته شمس  ، این کارگاه گام مهمی در راستای توسعه و ارتقای ظرفیت نهادی شرکتهای پیمانکار و مشاورین خواهد بود و مشارکت در پروژه های تحت تامین مالی بانک در 56 کشور جهان به ارزش تقریبی سالانه 4 میلیارد دلار خواهد بود و شرکتهای پیمانکار و مشاور ما را از درون مرزها به حضور در بازارها و فضای بین المللی سوق می دهد.


به گزارش خبرنگار ما ، کیومرث فتح ا..کرمانشاهی ، ‌معاون  کمکهای تجاری سازمان توسعه تجارت ایران ضمن معرفی سازمان توسعه تجارت و نقش دفاتر تخصصی ذیربط در  ارائه تسهیلات به صادرکنندگان و لزوم بهره گیری از ظرفیتهای موسسات بین المللی همچون بانک توسعه اسلامی در راستای افزایش خدمات و تسهیلات تجاری تصریح کرد.


بر  اساس این گزارش ، مباحث روز اول کارگاه آموزشی به سخنرانیهای اساتید بانک توسعه اسلامی دکتر نینزار زائد و دکتر عیسی ایده پرداخته شد. در این سخنرانیها بانک توسعه اسلامی ، موسسات وابسته به آن ‌ساختار بانک توسعه اسلامی و شرح خدمات آن بانک تبیین گردید.


در ادامه سخنرانیها مروری بر روشهای تامین مالی در بانک توسعه اسلامی صورت پذیرفت و نقش مشاورین و پیمانکاران در دوره های اجرای پروژه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین مباحث مدیریت فرایند خرید و نقش بانک توسعه اسلامی در این زمینه، نحوه انتخاب پیمانکاران و مشاوران در پروژه های تحت تامین مالی بانک توسعه اسلامی و چگونگی دسترسی به فرصتهای تجاری پروژه های تامین مالی شده توسط آن بانک مطرح گردید.


بر پایه این گزارش ، روز دوم کارگاه آموزشی اختصاص به معرفی انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران و همچنین شرکتهای مدیریت صادرات و معرفی شرح وظایف و عملکرد سازمان سرمایه گذاری و نحوه تعامل پیمانکاران و مشاورین طرحها با سازمان سرمایه گذاری داشت.

این گزارش می افزاید : از دیگر مباحث مطرح شده در روز دوم کارگاه آموزشی می توان به مدیریت خرید کالا و خدمات در پروژه های تحت تامین مالی بانک توسعه اسلامی و چگونگی دسترسی به فرصتهای تجاری پروژه های تامین مالی شده توسط آن بانک اشاره نمود.


 

۱۸ بهمن ۱۳۸۹ ۱۴:۲۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP