توسط ایرانی مقیم خارج از کشور صورت گرفت : ساخت بزرگترین مجتمع قارچ خاورمیانه در ارومیه آغاز شد

توسط ایرانی مقیم خارج از کشور صورت گرفت : ساخت بزرگترین مجتمع قارچ خاورمیانه در ارومیه آغاز شد
بزرگترین شرکت کشت قارچ خاورمیانه در ارومیه با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی کلنگ زنی شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، بهروز علیشیری اظهار داشت: با توجه به این موضوع که ایرانیان خارج از کشور با زبان، فرهنگ کشور آشنا هستند، مزیت بسیار خوبی است که از سرمایه های مادی و معنوی آنها برای توسعه اقتصادی کشور استفاده نماییم.


 علیشیری در ادامه تصریح کرد :سرمایه گذاران ایرانی به علت آشنایی با ثبات سیاسی کشور و به دور از جنجال سازی رسانه های غربی ،اشتراکات زبان فارسی  و وجود روابط خویشاوندی در ایران ،می توانند نقش مهمی در ارتقای سرمایه گذاری خارجی کشور داشته باشند.


حمید رضا اسکندری سرمایه ‌گذار بزرگترین شرکت کشت قارچ در خاورمیانه در این آیین با اشاره به اینکه سرمایه ابتدایی برای تولید قارچ چهار میلیون یورو است، افزود: برای راه‌اندازی این واحد تولیدی مبلغ قابل توجهی به عنوان سرمایه اولیه  اختصاص یافته است.


اشتغالزایی و صادرات قارچ ایران به اروپا

اسکندری در ادامه با اشاره به اشتغالزایی برای 160 نفر به طور مستقیم و 240 نفر به طور غیر‌مستقیم در این واحد تولیدی بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود سالانه یک هزار و 728 تن قارچ دکمه‌ای و 864 تن مربای قارچ تولید و در بازار مصرف اروپا و آسیا توزیع شود.


وی در ادامه افزود: این مجتمع در زمینی به مساحت هفت هکتار با زیربنای پنج هکتار احداث شده به طوری که کارکنان در 50 سالن تولید قارچ دکمه‌ای و 30 سالن تولید مربای قارچ فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
این شرکت تولید قارچ دکمه‌ای و مربای قارچ توسط سرمایه‌گذاری ایرانی مقیم سوئد در ارومیه همراه با ایجاد اشتغال برای جوانان بومی احداث شده است وجهت اعلام سرمایه گذاری  تا سال آینده خط تولید آن راه اندازی شود. 
 

۲۳ بهمن ۱۳۸۹ ۱۴:۱۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP