علیشیری اعلام کرد: دولت با همه توان مشکلات سرمایه گذاران ،را رفع می کند

علیشیری اعلام کرد: دولت با همه توان مشکلات سرمایه گذاران ،را رفع می کند
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در حاشیه بازدید از پروژه های سرمایه گذاری خارجی استان آذربایجان غربی گفت: دولت با همه توان و با به کار گرفتن ابتکار عمل برای رونق گرفتن اقتصاد فعالیت می‌کند و در این ارتباط با استفاده از اهرم‌های قانونی موانع و مشکلات مختلف را از سر راه بر می‌دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، علیشیری در ادامه با اشاره به سرمایه گذاری ترکیه ایها در پروژه های سرمایه گذاری کشورمان ، افزود: به دلیل اشتراکات مذهبی وفرهنگی بین دو کشور ایران و ترکیه ارتباط تنگاتنگی بین مسئولان دو کشور وجود دارد که امیدواریم این رابطه روز به روز در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی به ویژه تجاری توسعه پیدا کند.


وی در عین حال خاطر نشان کرد :ارتباط نزدیک بین مقام‌های عالی دو کشور و سفرهای پی در پی مسئولان نشان‌دهنده مستحکم بودن رابطه دوستانه بین آنان است چرا که در سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی نیز نقاط مشترک بسیاری دارند.


همچینین در این مراسم  مدیرعامل شرکت سرمایه گذار خارجی ، سرمایه ابتدایی برای راه‌اندازی شرکت فوق را 10 میلیارد و 350 میلیون ریال دانست و اظهار داشت: این واحد اقتصادی با استفاده از مواد اولیه مرغوب و ابزارهای مناسب کاسه نمد ماشین‌آلات راه‌سازی و جاده‌سازی در اندازه‌های مختلف تولید و محصولات تولید شده به کشورهای مختلف صادرات شده است.


وی در ادامه با بیان این مطلب که واحد تولیدی فوق توانسته است برای تعدادی از متخصصین کشورمان اشتغال زایی مستقیم ایجاد نماید ،خاطر نشان کرد :خط تولید محصول استیل نیز به زودی با تزریق اعتبار مورد نیاز آغاز به کار می‌کند.


این سرمایه گذار ترکیه ای تصریح کرد : هم اکنون باید تعدادی از ماشین‌آلات مورد نیاز به وسیله گمرک از ترکیه به ایران وارد شود ولی به خاطر تعرفه‌های بالای گمرگ هنوز این امر مقدور نشده که نیازمند همکاری مسئولان است.


در ادامه این بازدیدها ،سرمایه گذار خارجی دیگری  هم در این مراسم با اشاره به هزینه اعتباری بالغ بر 400 هزار دلار در این واحد تولیدی، بیان داشت: برای راه‌اندازی این کارخانه تزریق اعتباری به میزان 600 هزار دلار مقرر شده است.


بر اساس این گزارش علیشیری از شرکت سرمایه گذاری نیز بازدید به عمل آورد و خط تولیدی شرکت فوق با حضور معاون وزیر اقتصاد افتتاح شد .
رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران در پایان تصریح کرد: راه‌اندازی واحدهای  تولیدی توسط سرمایه گذاران کشورهای همسایه ، برای هر دو کشور منافع قابل توجهی به دنبال دارد، به طوری که علاوه بر ایجاد منفعت مالی برای سرمایه‌گذار خارجی، فرصت‌های شغلی برای جوانان این استان فراهم می‌شود.

 

۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۳:۴۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP