اکبری خبر داد: ابلاغ موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری فیمابین دولت ایران ویتنام توسط رییس جمهور

اکبری خبر داد: ابلاغ موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری فیمابین دولت ایران ویتنام توسط رییس جمهور
صادق اکبری مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی سازمان سرمایه گذاری از ابلاغ موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری فیمابین دولت ایران ویتنام توسط رییس جمهور خبر داد .به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،اکبری  گفت : موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری فیمابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سوسیالیستی ویتنام که در دیماه سال 1388 در جریان ششمین اجلاس کمیسیون مشترک دوجانبه امضاء شده بود  در جلسه علنی  مجلس شورای اسلامی تصویب  و توسط رئیس محترم جمهوری ابلاغ گردیده است.


وی در ادامه با اشاره به مزایای موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری ،خاطر نشان کرد:  در صورت لازم الاجراء شدن موافقتنامه مذکور، سرمایه گذاران ایرانی و ویتنامی از رفتارکامله الودادبرخوردار  می باشند.


مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی سازمان سرمایه گذاری در عین حال خاطر نشان کرد: همچنین بر اساس مفاد این موافقتنامه، در قبال مصادره و ملی شدن سرمایه ها و زیانهای ناشی از رودیداهایی مانند انقلاب ،مخاصمات مسلحانه و.... مورد حمایت دولتهای سرمایه پذیر قرار خواهند گرفت و  دولت های ایران و ویتنام مجوز خروج اصل و سود سرمایه را برای سرمایه گذاران تضمین می نمایند.


به گفته  اکبری ،با توجه به اینکه سازمان سرمایه گذاری، متولی همه امور مربوط به مذاکره، انعقاد و پیگیری های قانونی موافقتنامه های تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی را به عهده دارد  ، این سازمان تا کنون توانسته است با 48 کشور این موافقتنامه ها را به مرحله لازم الاجرا در آورد.
وی افزود: ازجمله این کشورها می توان به اتریش، قبرس، اسپانیا، آلمان، ایتالیا، ترکیه، چین، سوئد، سوئیس، فرانسه، فنلاند، کره جنوبی، قطر، مالزی و ونزوئلا اشاره کرد.


بر اساس این گزارش ،در صورت بروز هرگونه اختلاف فیمابین دولت میزبان و سرمایه گذار ضروری است، موضوع در ابتدا از طریق مذاکره دو جانبه حل وفصل گردد در صورتیکه با مذاکره اختلافات حل وفصل نگردید طرفین می توانند مورد اختلاف را یا به دادگاههای کشور میزبان و یا به داوری ارجاع نمایند.   

 

۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۷:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP