برگزاری سومین کنفرانس توسعه نظام تامین مالی در ایران

برگزاری سومین کنفرانس توسعه نظام تامین مالی در ایران
سومین کنفرانس " توسعه نظام تامین مالی در ایران" با رویکرد کلیدی "الگوها و شیوه‌های نوین تامین مالی " با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، قائم مقام بانک مرکزی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار،‌ سرپرست دفتر وامها ،مجامع و موسسات بین المللی ،نمایندگان بانک توسعه اسلامی و کارشناسان بازار پول و سرمایه در سالن همایشهای بین‌المللی صدا و سیما آغاز به کار کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،سید شمس ‌الدین حسینی وزیر امور اقتصاد و دارایی در این همایش اظهار داشت:  رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصدی و نرخ بیکاری  هفت  درصدی که در برنامه پنجم توسعه پیش بینی شده با تحول در نظام تامین مالی امکان‌پذیر است.


حسینی در ادامه تعامل وهمکاری‌‌های میان بازارهای پول سرمایه و بیمه را خواستار شد.


به گزارش خبرنگار ما شراگیم شمس سرپرست دفتر وامها ،مجامع وموسسات بین المللی کارگاه آموزشی به آشنایی  و معرفی گروه بانک توسعه اسلامی، ‌مدلهای تامین مالی بانک توسعه اسلامی،‌ فعالیتهای تامین مالی تجاری و پوشش بیمه‌ای سرمایه گذاری و صادراتی موسسات وابسته به بانک، روشهای تدارکات در برگزاری مناقصات و انتخاب پیمانکاران و مشاورین در پروژه‌های تحت تامین مالی بانک و چگونگی دسترسی به اطلاعات مرتبط با این فرصتها برای پیمانکاران و مشاورین ایرانی  پرداخت.


لازم به ذکر است این کنفرانس به همت دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری بانک توسعه اسلامی و برخی از سازمان‌ها و نهادهای کشو به دنبال تداوم برگزاری چندین برنامه آموزشی و ترویجی در دانشگاه صنعتی شریف در حوزه تامین مالی و انجام فعالیتهای پژوهشی و مشاوره‌ای در این خصوص و همچنین ارتباط همه چانبه با دستگاه‌ها و موسسات دولتی و خصوصی طراحی شد.


بر اساس این گزارش ،  از جمله اهداف برگزاری این کنفرانس،‌ می‌توان به آشنایی با الگوها و شیوه‌های مدرن تامین مالی در کشور، توسعه شناخت مدیران و کارشناسان ادارات مالی از الگوها و شیوه‌های نوین تامین مالی ضرورت ایجاد الزامات اجرایی و قانونی فراوان برای توسعه الگوها وشیوه‌های نوین تامین مالی، ضرورت ایجاد الزامات اجرایی قانونی فراوان برای توسعه الگوها و شیوه‌های نوین تامین مالی در کشور،‌ اشاره کرد.

این گزارش می افزاید :این کنفرانس با حضور بیش از 300 نفر از مدیران و کارشناسان دستگاهها و شرکتهای دولتی و خصوصی و شرکتهای پیمانکاری و مشاورین، طی روزهای 30 بهمن و 1 اسفند ماه سال جاری در سالن مذکور برگزار شد.

 

۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۹:۵۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP