علیشیری تصریح کرد: با انتشار گزارش اقتصادی ایران،ظرفیتهای اقتصادی به جهانیان معرفی خواهد شد

علیشیری تصریح کرد: با انتشار گزارش اقتصادی ایران،ظرفیتهای اقتصادی به جهانیان معرفی خواهد شد
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی گزارش اقتصاد ایران اظهار داشت: این نشریه با تیراژ 87000 هزار نسخه در 120 کشور و در میان بزرگترین شرکتهای بین المللی در حوزه های مالی، صنعتی، ساخت و ساز و مسکن، انرژی، فن آوری اطلاعات و ارتباطات توزیع خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمهای اقتصادی وفنی ایران ، وی در ادامه افزود: دو هدف اصلی از انتشار این نشریه وجود داشته است که نخست معرفی ظرفیتها و دستاوردهای اقتصادی کشور در طی سالهای اخیر و ارائه اطلاعات صحیح و به هنگام از تحولات اقتصادی کشور و حضور در بازارهای بین المللی است.


وی در ادامه تصریح کرد: هدف دوم مقابله با پروژه ایران هراسی در رسانه های غربی بر پایه جریان یکطرفه آزادی اطلاعات در سطح جهان است.
علیشیری در ادامه یادآور شد: این نشریه در مصاحبه با ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و معاونین وزراء، مدیران عام بانکها و بیمه ها و 150 شرکت داخلی و خارجی توانسته است شرایط بالقوه و مزیتهای اقتصاد کشور را به صورت شفاف در اختیار کارگزاران سیاسی و اقتصادی بین المللی قرار دهد.


معاون وزیر اقتصاد در عین حال خاطر نشان کرد: با انتشار این نشریه گام مهمی برای برطرف کردن شکاف های اطلاعاتی در سطح بین المللی برداشته شده است و این اقدامات باید در همه سطوح ارتباطی و همه ابزارهای  تبلیغاتی در طی سالهای آتی تعقیب شود.


 گفتنی است در این نشریه نخست وزیر ترکیه به عنوان میهمان ارشد افتخاری دیدگاه های خویش را درخصوص جایگاه ایران در سطوح منطقه ایی و بین المللی تشریح کرده است و نخست وزیر ترکیه در مصاحبه خویش ترکیه را پل ارتباطی ایران با اروپا و ایران را حلقه اتصال ترکیه به آسیا معرفی نموده است.

 

لازم به ذکر است قابلیت ها و دستاوردهای اقتصاد کشورها در حوزه های کلان اقتصادی، مالی و بانکی، انرژی، صنعت و معدن، فن آوری ارتباطات و اطلاعات، حمل و نقل، مسکن و ساختمان، کشاورزی، بهداشت و آموزش و گردش تشریح در 203 صفحه تشریح شده است.


حوزه سیاست و دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران از جمله سایر موضوعات طرح شده در نشریه بین المللی اقتصاد ایران 2011 است.

بر اساس این گزارش ،علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر به سایت www.thebusinessyear.com مراجعه نمایند.

 

۹ اسفند ۱۳۸۹ ۱۸:۰۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP