معاون وزیراقتصاد:بسته طرح ها براى حضور سرمایه گذاران خارجى در بورس تدوین مى شود

معاون وزیراقتصاد:بسته طرح ها براى حضور سرمایه گذاران خارجى در بورس تدوین مى شود
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از تهیه بسته های حاوی طرح های خصوصی سازی برای حضور سرمایه گذاران خارجی در بازار سرمایه کشور خبر داد. بهروز علیشیری گفت: در این بسته ها مشخصات فنی،‌ مالی، اقتصادی و از همه مهمتر مشخصات حقوقی طرح ها تعریف شده است

به گزارش  روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، بهروز علیشیری افزود: در این بسته طرح های آماده خصوصی سازی و سایر طرح ها بر اساس استانداردهای بین المللی تعریف می شود و در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می گیرد.


به گفته وی این بسته ها ازسوی شرکت های توسعه گر بین المللی در حال تهیه است تا بتوان نتایج مناسبی از آنها برای افزایش سرمایه گذاری در بازار سرمایه کسب کرد.
رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران اظهار داشت: در این بسته ها مشخصات فنی،‌ مالی، اقتصادی و از همه مهمتر مشخصات حقوقی طرح ها تعریف شده است.


به گفته علیشیری کار آماده سازی این بسته ها هم اکنون آغاز شده و باید منتظر نتایج آن بود.
وی با اشاره به تصویب آیین نامه بورس و همچنین بهره گیری از ابزارهای جدید مالی در این حوزه، ‌گفت: بورس بخش مناسبی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است زیرا حجم معاملات و شاخص سود دهی آن هم اکنون مناسب است و علائم مثبتی از این بازار کسب می شود.

برنامه سال آتی سرمایه گذاری خارجی اعلام شد


معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص برنامه های سال آتی برای جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور نیز گفت: مهمترین برنامه برای مجموعه طرح های توسعه ای کشور این است که بتوانیم از مدل های پیچیده تر تامین مالی تحت عنوان مدل های مشارکت بخش خصوصی و عمومی استفاده و نهضت تجهیز منابع مالی بین المللی را ایجاد کنیم.
وی بابیان اینکه منابع تزریق شده ازسوی بخش عمومی و یا هزینه های عمرانی کشور باید بتوانند دو تا سه برابر، پول تجهیز کنند، افزود:‌ این امر به معنای آن است که باید بتوانیم با 200میلیارد دلار در طول برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور دو تا سه برابر پول از بخش های داخلی و خارجی برای شتاب بخشیدن به طرح های توسعه ای تجهیز کنیم.


وی تمرین کردن برای مدل مشارکت عمومی و خصوصی را از راهبردهای سال آینده عنوان کرد و افزود: پیام پنهان این راهبرد آن است که در بخش های توسعه ای و زیر بنایی کشور باید نقش ارشادی و تکمیل کننده از طریق بخش های خصوصی و داخلی و همچنین خارجی ایجاد کنیم.


۱۶ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۵۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP