گزارش خبرنگار اعزامی - 2 :آمادگی اسپانیایی‌ها برای سرمایه‌گذاری در ایران

گزارش خبرنگار اعزامی  - 2 :آمادگی اسپانیایی‌ها برای سرمایه‌گذاری در ایران
سفیر ایران در اسپانیا از آمادگی اسپانیایی‌ها برای سرمایه گذاری در ایران خبر داد و گفت: سال گذشته در رشد سرمایه گذاری خارجی با رشد 86درصدی مواجه بودیم.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از خبرنگار ما در  اسپانیا، مرتضی صفاری نطنزی در اولین نشست رسمی با هیئت سرمایه پذیر ایرانی گفت: شرکتهای اسپانیایی و بخش خصوصی این کشور آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی ایران اعلام آمادگی کرده اند.


سفیر ایران در اسپانیا با بیان اینکه بخشهای مختلف اقتصادی ایران مثل حمل و نقل، انرژی، صنایع و بانکی  آماده جذب سرمایه‌گذاری خارجی است، تصریح کرد: سال گذشته حجم روابط اقتصادی دو کشور ایران و اسپانیا معادل 4 میلیارد یورو بوده که نسبت به سال قبل از آن 60 درصد رشد داشته است.


صفاری با بی تاثیرخواندن تحریم‌ها علیه ایران، اظهارداشت: در حال حاضر 1500 شرکت اسپانیایی در بازار ایران فعالیت می کنند و بازار ایران را بازاری جذاب برای خود تشخیص می دهند.
به گزارش مهر، همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در روزهای 17 تا 21 اسفند ماه در دو کشور اسپانیا و ایتالیا برگزار می‌شود.


حوزه های مورد بحث در همایش سرمایه گذاری در بخشهای انرژی (نفت و گاز)، منابع معدنی، مسکن، هتل سازی و مناطق گردشگری است.
تعداد 82 پروژه سرمایه گذاری کشور با حجم سرمایه گذاری 2750 میلیون یورو به سرمایه گذاران ایتالیایی و اسپانیایی معرفی خواهد شد.


کارآفرینان و صاحبان پروژه های سرمایه گذاری در این همایش به صورت رو در رو و با استفاده از مشاوره های حقوقی کارشناسان سازمان سرمایه گذاری با سرمایه گذاران خارجی در پانل های تخصصی به تبادل نظر خواهند پرداخت و طرح های خود را به سرمایه گذاران  اسپانیایی و ایتالیایی معرفی خواهند کرد.
با توجه به مزیت های اقتصادی ایران، تلاش دولت برای بهبود فضای کسب و کار، شوق و اشتیاق بخش خصوصی برای حضور در محیط اقتصادی کشور، این همایشها بتوانند زمینه های جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور را فراهم کند.

 

۱۷ اسفند ۱۳۸۹ ۱۶:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP