گزارش خبرنگار اعزامی -6/ اسپانیایی‌ها از پتانسیل‌های اقتصاد ایران استفاده کنند

گزارش خبرنگار اعزامی -6/ اسپانیایی‌ها از پتانسیل‌های اقتصاد ایران استفاده کنند
سفیر ایران در اسپانیا، توانمندی‌های ایران را برای شرکتهای اسپانیایی نوعی فرصت اعلام کرد و گفت: اسپانیایی‌ها از پتانسیل اقتصاد ایران استفاده کنند.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،مرتضی صفاری امروز در همایش معرفی فرصتهای سرمایه‌گذاری اسپانیا در ایران با اشاره به توانمندی‌های کشورمان در زمینه نفت، گاز و نیز وجود امکانات اتصالاتی و حمل و نقل گفت: ایران دارای توانمندی‌های علمی، صنعتی، هوافضا، نانوتکنولوژی، پزشکی، سدسازی، نیروگاه‌سازی و صنایع کشاورزی است.

سفیر ایران در اسپانیا افزود: در شرایط فعلی، اگرچه ایران مواجه با نوعی تحریم ناعادلانه است و اتحادیه اروپا هم به این تحریم پیوسته؛ اما به دلیل توانمندی‌ها، تحریم‌ها بر روی ایران تاثیر نگذاشته؛ چراکه از اقتصاد قدرتمندی برخوردار بوده و همچنین از آثار منفی بحران اقتصادی غرب مصون مانده است.

وی با بیان اینکه اسپانیایی‌ها می‌توانند از پتانسیل‌های اقتصاد ایران بهره‌مند شوند، تصریح کرد: توانمندی‌های ایران برای  شرکتهای اسپانیایی فرصت است. به این معنا که تنوع کار و پروژه‌ها در ایران به حدی بالا است که می‌تواند زمینه‎‌های اقتصادی بین دوکشور را پوشش دهد.

سفیر ایران در اسپانیا اظهار امیدواری کرد که همایش امروز، آغازی برای توسعه گسترده‌تر و همکاری اقتصادی بین ایران و اسپانیا باشد.

 

۱۷ اسفند ۱۳۸۹ ۱۷:۰۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP