گزارش خبرنگار اعزامی 7/ معرفی90 پروژه به اسپانیایی ها/ بازدهی 50درصدی پروژه‌ها در ایران

گزارش خبرنگار اعزامی 7/ معرفی90 پروژه به اسپانیایی ها/ بازدهی 50درصدی پروژه‌ها در ایران
مدیرکل سرمایه‌گذاری سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از معرفی 90 پروژه با مبلغ 30 میلیارد یورو به سرمایه‌گذاران خارجی خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، سامان قاسمی امروز در همایش معرفی فرصتهای سرمایه‌گذاری ایران در اسپانیا نرخ بازدهی پروژه‌های ایران را 25 درصد اعلام کرد و گفت: در مواردی حتی این بازدهی بیش از 50 درصد است و در کمتر از 2 تا 3 سال، تمام سرمایه بازگشت داده می‌شود.


مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاریهای خارجی  سازمان سرمایه‌گذاری ، از سرمایه‌گذاران اسپانیایی  برای بازدید از پروژه‌های سرمایه‌گذاری دعوت  به عمل آورد.

وی با تاکید بر اینکه کشورهایی که با ایران مراوده ندارند، بازار ایران را از دست می‌دهند، تصریح کرد: بحران اقتصادی اروپا باعث افزایش نرخ بیکاری و کاهش رشد اقتصادی شده است، بنابراین ایران می‌تواند از طریق سرمایه‌گذاری بخشی از این شرایط را جبران کند.

قاسمی با تاکید بر اینکه ایران و اسپانیا می‌توانند مکمل هم باشند، افزود: ایران به کاهش آثار بحران اقتصادی اروپا در اسپانیا کمک می‌کند و اسپانیا نیز می‌تواند به توسعه اقتصادی ایران کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز 90 پروژه به سرمایه‌گذاران اسپانیایی عرضه می‌شود که بالغ بر 30 میلیارد یورو است که البته این رقم تنها بخشی از پروژه‌های ما است.

مدیرکل سرمایه‌گذاری سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران با تاکید بر اینکه دولت از سرمایه‌گذاران خارجی حمایت می‌کند، افزود: از ابتدای سال آتی که اجرای برنامه پنجم توسعه آغاز می‌شود، حمایتها از سرمایه‌گذاران نیز افزایش می‌یابد، چراکه در این برنامه، حمایت از سرمایه‌گذارن خارجی مدنظر است.

به گفته قاسمی، 50 درصد از منابع سرمایه‌گذاری به صورت وام در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد، همچنین بخش صنعت پتروشیمی در ایران دارای مزیتهایی برای سرمایه‌گذاری است، این در حالی است که ایران دارای 11 درصد از ذخایر اثبات شده نفتی و 16 درصد ذخایر اثبات شده گازی دنیا است.

 

۱۷ اسفند ۱۳۸۹ ۱۷:۰۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP