پیشنهاد میزان سرمایه گذاری ایتالیایی‌ها در ایران اعلام شد

پیشنهاد میزان سرمایه گذاری ایتالیایی‌ها در ایران اعلام شد
مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران پیشنهاد سرمایه گذاری در ایران را به سرمایه گذاران ایتالیایی مطرح کرد و گفت: فرصت سرمایه گذاری 30 میلیارد یورویی فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصای وفنی ایران ،سامان قاسمی امروز در همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایتالیا در ایران  در سخنانی گفت: با وجود تحریم ها علیه ایران، ایران جزو 20 کشور اول دنیا از نظر اقتصادی و ششمین کشور از لحاظ رشد جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی است.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی  تصریح کرد: همواره به ما در مورد رتبه بندی ریسک کشورها مواردی از سوی کشورها غربی مطرح می شود، این در حالی است که در عمل در همان کشورها بانکها به پرریسک ترین اقتصادهای دنیا تبدیل می شوند.

وی با بیان اینکه اگر قرار باشد که به این رتبه بندی ها توجه کنیم نباید هیچ فعالیت اقتصادی در ایران اتفاق بیافتد، گفت: تحریم علیه ایران  بر کشورهای تحریم کننده نیز تاثیر دارد.

قاسمی گفت: برخی از کشورها هیچ ارتباطی با ایران ندارند که کشورهایی مانند ایتالیا را نیز به این کار ترغیب می کنند، آنها برنامه ای را ترتیب داده اند که کشورهایی مثل ایتالیا در ایران نتوانند فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: با این برنامه بازار ایران که برای کشورهای تحریم کننده قابل استفاده نیست، برای ایتالیا و چنین کشورهایی هم غیر قابل استفاده می شود.

مدیرکل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری وکمکهای اقتصادی وفنی ایران با بیان اینکه دراین حالت سایر کشورها جایگزین خواهند شد، افزود: درکنار تجارت که به صورت کوتاه مدت مطرح است، پیشنهاد سرمایه گذاری که بلندمدت محسوب می شود را می دهیم.

وی از سرمایه گذاران ایتالیایی دعوت کرد که درهمایش ماه جون(ژوئن) که در ایران برای معرفی فرصتهای سرمایه گذاری با حضور هزار سرمایه گذار برگزار می شود، شرکت داشته باشند.

قاسمی گفت: امروز 90 پروژه بالغ بر 30 میلیارد یورو که تنها گوشه ای از پتانسیل های ایران برای سرمایه گذاری است به سرمایه گذاران ایتالیایی معرفی می شود.

 

۲۰ اسفند ۱۳۸۹ ۱۳:۱۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP