از سرگیری روابط اقتصادی ایران و ایتالیا/ بازگشت بانکهای ایتالیایی به ایران

از سرگیری روابط اقتصادی ایران و ایتالیا/ بازگشت بانکهای ایتالیایی به ایران
دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایتالیا - ایران گفت: بازگشت بانکهای ایتالیایی به ایران، به منزله آغاز از سرگیری روابط اقتصادی ایران و ایتالیا و آغاز سرمایه گذاری ایتالیایی‌ها در ایران است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از خبرنگار اعزامی مهر به ایتالیا، "پییر لوئیجی داگاتا" امروز در همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایتالیا در ایران گفت: بازگشت بانکهای ایتالیایی به ایران که با محدودیتهایی مواجه بود، مجددا در حال انجام است و بازگشت بانکها به منزله از سرگیری روابط اقتصادی دو کشور و آغاز سرمایه گذاری ایتالیایی ها در ایران است.  

دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایتالیا- ایران خطاب به ایتالیایی ها با تاکید بر اینکه برقراری ارتباط سرمایه گذاران با ایران به راحتی و سادگی قابل انجام است، افزود: به زودی با بازگشت شماری از بانکهای ایتالیایی به ایران روبرو خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه تجارت و سرمایه گذاری در ایران آزاد است، افزود: تجارت 95 تا 97 درصد  اقلام با ایران آزاد است، همچنین ارتباط  بانکهای ایتالیایی با ایرانی به منافع خود آنها بستگی دارد.

داگاتا با اشاره به اینکه کنفدراسیون صنایع ایتالیا دارای 260 عضو مشتمل بر 143 هزار شرکت و صنایع مختلف در ابعاد متفاوت است، تصریح کرد: کارآفرینان و بانکداران در مورد قوانین ایران اطلاعات درستی ندارند، بنابراین شفاف سازی قانونی و اطلاع رسانی در دستور کار است

۲۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP