سفیر کره جنوبی در تهران با معاون وزیر اقتصاد دیدار کرد

سفیر کره جنوبی در تهران با معاون وزیر اقتصاد دیدار کرد
سفیر جمهوری کره با بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد دیدار وگفت وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،بهروز علیشیری با اشاره به ظرفیتهای اقتصادی ایران و  کره جنوبی تاکید کرد :سازمان سرمایه گذاری آماده است همکاریهای اقتصادی دو جانبه ای با سرمایه گذاران  کره جنوبی در حوزه های مختلف اقتصادی داشته باشد.


 علیشیری در ادامه افزود : با توجه به لازم الاجرا بودن موافقتنامه های "اجتناب از اخذ مالیات مضاعف" و "تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری" فیمابین دو کشور و همچنین امضای یادداشت تفاهم تشکیل کمیته مشترک سرمایه گذاری بین سازمان متبوع و آژانس سرمایه گذاری خارجی کره (KOTRA) ، لازم است در جهت اجرایی شدن آنها گامهای موثر و مفیدی برداشته شود.


معاون وزیر اقتصاد  در ادامه  از شرکتهای توانمند دو کشور دعوت کرد در حوزه های پتروشیمی ، نفت و تکنولوژی اطلاعات نسبت به تبادل هیاتهای تخصصی جهت برگزاری مذاکرات بمنظور توسعه روابط و همکاریها اقدام نمایند .
علیشیری در عین حال  تشکیل شرکت سرمایه گذاری مشترک جهت توسعه همکاریهای سرمایه گذاری و موافقتنامه همکاریهای گمرکی بین دو کشور را خواستار شد.


سفیر  کره جنوبی در تهران نیز گسترش روابط دو کشور را پراهمیت عنوان کرد و گفت: فرصت‌ها و موقعیت‌های مناسب اقتصادی برای ارتقا روابط اقتصادی و تجاری دو کشور وجود دارد.
سفیر جمهوری کره در تهران ، ضمن تاکید بر جایگاه  جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با کشورهای خاورمیانه و آفریقا ، از شرکتهای توانمند ایرانی ،برای شرکت  در نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری که مقرر است توسط آژانس سرمایه گذاری خارجی آن کشور در اواسط سالجاری میلادی در سئول برگزار گردد،دعوت به عمل آورد. 


لازم به ذکر است کرهٔ جنوبی به عنوان کشوری سرمایه فرست ،دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در ۴ دههٔ اخیر را دارا می‌باشد که این پیشرفت قابل توجه که کرهٔ جنوبی را در کمتر از نیم قرن بدل به کشوری پیشرفته وثروتمند نمود، در مجامع بین‌المللی صفت "ببر آسیاً را برای این کشور به ارمغان آورده‌است.

امروزه اقتصاد موفق کرهٔ جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه‌است. کرهٔ جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه یافتهٔ چندین هزار میلیارد د لاری است و یکی از اعضای OECD می‌باشد و توسط بانک جهانی جزءاقتصادهای با در آمد بالا و از دیدگاه  صندوق بین المللی پول به عنوان یکی اقتصادهای پیشرفته طبقه بندی شده‌است اقتصاد کرهٔ جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست.

۲۸ اسفند ۱۳۸۹ ۱۵:۴۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP