صنعت داروسازی، ‌فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در ایران

صنعت داروسازی، ‌فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در ایران
نسبت سود به فروش صنعت داروسازی در ایران بالاتر از مقیاس جهانی است.

 

براساس بررسی‌های بعمل آمده،  نسبت سود به فروش 10 شرکت داروسازی پرفروش کشور در سال 86 حدود 25 درصد بوده‌است. درحالی‌که این نسبت -که یکی از مهمترین شاخصهای سنجش صنعت داروسازی به‌شمار می‌رود برای 10 شرکت داروسازی پرفروش جهان در مدت مشابه حدود 20 درصد بوده‌است.

بازار پر رونق مصرف دارو در ایران، از دیگر مزایای سرمایه‌گذاری در این صنعت کشورمان محسوب می‌گردد. براساس آمارهای سازمان جهانی بهداشت، کشور ایران از لحاظ مصرف دارو جزء 20 کشور نخست دنیاست و در آسیا بعد از چین، مقام دوم را دارد. گذشته از جمعیت 70 میلیونی پرمصرف دارویی، کشورمان در کانون بازاری 370 میلیون نفری در منطقه قرار دارد که با توجه به توسعه نیافتگی بهداشت و درمان در این منطقه، فرصتی استثنائی برای سرمایه‌گذاری در ایران ایجاد نموده‌است.

از سوی دیگر به دلیل بالا رفتن هزینه‌های بهداشتی در دنیا و اهمیت موضوع سلامت و بهداشت، صنعت داروسازی در مقایسه با صنایع دیگر از آینده بهتری برخوردار خواهد بود و به یکی از محلهای امن و پرسود سرمایه‌گذاری تبدیل خواهد شد.

 شرکت داروسازی فارابی بعنوان یکی از بزرگترین و پرفروش‌ترین شرکتهای داروسازی کشور، گزارش مبسوطی در زمینه جاذبه‌های سرمایه‌گذاری در صنایع داروسازی ایران تهیه نموده است که در صورت تمایل می‌توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

www.farabipharma.ir


۱۶ شهریور ۱۳۸۷ ۱۵:۵۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP