نرخ‌های جدید تسهیلات کوتاه مدت شرکت اسلامی بین‌المللی تامین مالی تجاری (ITFC)

نرخ‌های جدید تسهیلات کوتاه مدت شرکت اسلامی بین‌المللی تامین مالی تجاری (ITFC)
این شرکت تغییراتی را در شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات خود اعمال نموده است....
به گزارش دفتر وامها و مجامع بین المللی سازمان سرمایه گذاری، "شرکت اسلامی بین المللی تامین مالی تجاری" (ITFC ) بانک توسعه اسلامی، در حال حاضر یکی از منابع اصلی تامین مالی واردات مواد اولیه و قطعات یدکی مورد نیاز صنایع تولیدی کشورمان می‌باشد. شرکت مذکور اخیراً تغییراتی را در شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات اعمال نموده است که از جمله این تغییرات می توان به افزایش نرخ حاشیه سود تسهیلات تا حد 5/2 درصد به اضافه لایبور ( قبلاً این حاشیه سود 85/1 درصد بوده است) و همچنین افزودن هزینه ای نیم درصدی تحت عنوان هزینه مدیریتی و اداری به شرایط و ضوابط تسهیلات، اشاره نمود. به دنبال اعتراض وزارت متبوع به این افزایش نرخها، هئیتی از شرکت موصوف در اوایل تیر ماه سال جاری جهت ارائه دلایل این افرایش نرخ به کشورمان عزیمت نمود. طی جلسات متعدد ترتیب یافته با هئیت موصوف و با حضور مسؤلین ذیربط از جمله همکاران مربوطه در بانک مرکزی ( و مکاتبات بعدی) موضوع به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و از شرکت مذکور در خواست گردید که در خصـوص شـرایط جدید تجدید نظر نماید. متعاقب این مذاکرات، شرکت موصوف در یک مرحله نرخ حاشیه سود تسهیلات را تا حد 25/2 درصد به اضافه لایبور و هزینه مدیریتی را تا 25/0 درصد میزان تسهیلات کاهش داد، که شرایط موصوف نیز مورد قبول قرار نگرفت و از شرکت مذکور درخواست گردید تا مجددا موضوع را مورد بررسی قرار دهد. 
در پی مکاتبات و پیگیری های این وزارتخانه اخیراً شرکت اسلامی بین المللی تامین مالی تجاری(ITFC ) اعلام نموده است که استثنائاً برای کشور جمهوری اسلامی ایران ضمن حذف کامل هزینه های مدیریتی نرخ حاشیه سود را تا 2 درصد به اضافه لایبور کاهش داده است.
 لذا شرایط و ضوابط جدید اخذ تسهیلات از شرکت اسلامی بین‌المللی تأمین مالی تجاری (ITFC) در حال حاضر مطابق قوانین جاری کشور برای اعلام نظر و بررسی شرایط به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عودت یافته است که به محض تأیید شرایط توسط بانک مزبور تسهیلات اعطایی شرکت موصوف قابل بهره‌برداری خواهد بود.
۲۰ شهریور ۱۳۸۷ ۱۳:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP