علیشیری خواستار شد:مشارکت فعال کارشناسان اقتصادی سفارتخانه های ایران برای معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشور

علیشیری خواستار شد:مشارکت فعال کارشناسان اقتصادی سفارتخانه های ایران برای معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشور
کارگاه آموزشی یک روزه کارشناسان اقتصادی وزارت امور خارجه در شرف اعزام به سفارتخا‌نه‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای هدف با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد و مدیران ذیربط سازمان بورس، سازمان خصوصی سازی و انجمن صدور خدمات فنی و مهندسی کشور در محل سازمان سرمایه گذاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، علیشیری گفت : برای نیل به نرخ رشد مندرج در سند برنامه پنجم توسعه و تحقق اهداف ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد اشتغال 5/2 میلیون نفری در کشور، باید همه دستگاه های کشور بسیج شوند و به تعریف مجدد نقش خود بپردازند.


وی در عین حال خاطر نشان کرد:  برای جذب منابع مالی بین المللی و سرمایه گذاری مستقیم خارجی نقش کارشناسان اقتصادی سفارتخانه ها در کشورهای سرمایه فرست برای معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشور بسیارمهم و تعیین کننده است و همه ما باید به واکاوی این نقش در سال جهاد اقتصادی بپردازیم.


عدم وجود یک دفتر تشویق سرمایه گذاری ایران در خارج از کشور

علیشیری  ضمن تقدیر از برخی از سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران که تلاشهای قابل توجهی را برای این امر اختصاص داده اند، تصریح کرد: این نقش ها و اقدامات باید پر رنگ تر و جدی تر شود.


معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد : در شرایطی که کشورهایی نظیر مالزی، سنگاپور، عربستان، بحرین، اردن و ترکیه در 80 کشور جهان دارای دفاتر تشویق و جلب سرمایه گذاری خارجی هستند و جمهوری اسلامی ایران حتی یک دفتر مشابه هم ندارد، لذا برای جذب سرمایه گذاران خارجی به هیچ وجه وضعیت رقابتی نداریم.
وی همچنین تأکید کرد با توجه به این خلاء نهادی، کارشناسان اقتصادی سفارتخانه های ما باید بتوانند با پشتکار و جدیت مضاعف این خلاء را پر کنند.


این مقام مسئول با تأیید این نکته که باید جریان گردش کار و اقدامات دستگاه های اجرایی برای مذاکره و جذب سرمایه گذاری خارجی باید تصحیح شود، خاطرنشان کرد :وزارت امور اقتصادی و دارایی و این سازمان وعده می کند که همه تلاش خود را برای حل  این مشکلات مصروف نماید.


علیشیری در پایان اعلام آمادگی کرد که سازمان سرمایه گذاری قوانین و مقررات و طرح های سرمایه گذاری دارای مطالعات امکان سنجی را در اختیار سفارتخانه ها قرار دهد و کارشناسان اقتصادی سفارتخانه با بهره گیری از آموزش های جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی، به بازاریابی طرح ها بپردازند.

۲۳ فروردین ۱۳۹۰ ۰۸:۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP