رایزنی وزیر امور اقتصادی ودارایی کشورمان با همتایان خود در واشنگتن :ملاقات با وزیر اقتصاد سوییس

رایزنی وزیر امور اقتصادی ودارایی کشورمان با همتایان خود در واشنگتن :ملاقات با وزیر اقتصاد سوییس
سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در ملاقات با وزیر امور اقتصادی و دارایی سوییس با اشاره به تاخیر 7 ساله بانک جهانی در تدوین و ارائه سند همکاری سه ساله کشورمان با آن بانک (CAS) از حمایت مدیر اجرایی سوئیس در هیات مدیره بانک جهانی از تدوین و تدارک این سند قدردانی به عمل آورد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، حسینی در عین حال خاطر نشان کرد: عدم تدوین این سند به قبل از تصویب قطعنامه های سازمان ملل بر می گردد و دفتر حقوقی بانک جهانی عدم شمول قطعنامه های سازمان ملل بر فعالیتها و همکاریهای توسعه ای بانک جهانی با ایران را تایید کرده است.


خانم شلامپف وزیر اقتصاد سوئیس نیز ضمن اعلام آمادگی برای انعکاس این موضوع به مدیر اجرایی این کشور در بانک جهانی ، خواستار گسترش همکاریهای اقتصادی دو کشور ایران وسوییس شد.


ملاقات با وزیر اقتصاد چین

در دیدار مشترک وزرای اقتصاد ایران و چین ،حسینی ضمن تشکر از کشور چین برای حمایت از موضوع تدوین سند همکاری ایران با بانک جهانی از افزایش حجم مبادلات تجاری و همکاریهای اقتصادی دو کشور در دو سال گذشته اظهار خرسندی  کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان خواستار مذاکرات و همکاریهای بیشتر در حوزه همکاریهای بانکی و بیمه ای بین  دو کشورشد و اعلام کرد:  با توجه به انتقال مسئولیت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران به وزارت امور اقتصادی و دارایی، پایان هفته جاری برای برگزاری این کمیسیون در پکن خواهد بود و تمایل دارد مذاکرات تکمیلی را در آنجا با طرفهای چینی ادامه دهد.

 

وزیر اقتصاد چین: نقش کلیدی ایران در معادلات بین المللی


وزیر اقتصاد چین نیز در این دیدار  ضمن تاکید بر نقش مهم و کلیدی ایران در معادلات منطقه ای و بین المللی افزایش سطح همکاریها در حوزه های تجارت، سرمایه گذاری و انرژی را خواستار شد.
به گزارش خبرنگار ما وزیر اقتصاد چین با اشاره به حمایت قطعی چین در خصوص  سند همکاری ایران با بانک جهانی تصریح کرد: با توجه به رو به پایان بودن پروژه های بانک با ایران نیاز به تدوین این سند حتی بطور موقت وجود دارد.


دیدار مشترک وزرای اقتصاد ایران و افغانستان

  در ادامه این نشستها ، وزیر اقتصاد افغانستان با حسینی دیدار و گفت و گو کرد.
وزیر اقتصاد افغانستان در این دیدار ضمن اشاره به همکاریهای آن کشور با بانک جهانی  از سرمایه گذاریهای ایرانیان در افغانستان استقبال و از کمکهای مالی و فنی ایران به آن کشور قدردانی نمود.
وی همچنین به موضوعات گمرکی فیمابین ، بازار چه های مشترک و راه آهن خواف- هرات اشاره و از سید شمس الدین حسینی برای سفر به کابل دعوت کرد.


 وزیر امور اقتصادی و دارایی  کشورمان نیز ضمن پیشنهاد راهکارهایی برای گسترش همکاریهای تجاری و سرمایه گذاری و تسهیل مبادلات گمرکی پیشنهاد کرد همایش فرصتهای سرمایه گذاری دو کشور در کابل برگزار شود.

 


۲۸ فروردین ۱۳۹۰ ۱۲:۴۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP