علیشیری خبر داد:تصویب تسهیلات 70میلیون دلاری بانک توسعه اسلامی به نفع شرکتهای تولیدی کشور

علیشیری خبر داد:تصویب تسهیلات 70میلیون دلاری بانک توسعه اسلامی به نفع شرکتهای تولیدی کشور
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد از تصویب دو فقره تسهیلات کوتاه مدت تجاری با رقم 70میلیون دلار به نفع شرکتهای تولیدی داخل کشور توسط شرکت اسلامی بین المللی تامین مالی تجاری (ITFC ) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،علیشیری  در ادامه افزود: شرکت اسلامی بین المللی تامین مالی تجاری (ITFC)وابسته به بانک توسعه اسلامی یک فقره از این اعتبارات را به ارزش 35 میلیون دلار به نفع شرکت توسعه صنایع بهشهر و همچنین وام دیگری به ارزش 35میلیون دلار به نفع مجتمع صنایع لاستیک بارز جهت واردات مواد اولیه  به تصویب رسانده است .


وی در ادامه با اشاره به علاقه‌مندی شرکت‌های داخلی برای استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی افزود: شرکت‌های داخلی برای اطلاع از شرایط دریافت تسهیلات بانک توسعه اسلامی می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سرمایه‌گذاری به نشانی
www.investiniran.ir مراجعه کنند.


علیشیری در عین حال خاطر نشان کرد: شرکتهای ایرانی می توانند برای ورود مواد اولیه ،قطعات و تجهیزات و ماشین آلات درخواست های خود را مستقیما به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ارسال نمایند.


معاون وزیر اقتصاد یادآور شد: با تفاهماتی که فیمابین بانک توسعه اسلامی و بانکهای تجاری انجام شده است ،خطوط اعتباری متعددی در اختیار بانکهای تجاری کشور قرار گرفته است و شرکتهای کوچک و متوسط ایرانی می توانند با مراجعه به این بانکها از تسهیلات این خطوط اعتباری تا سقف 5 میلیون دلار استفاده نمایند.


علیشیری تصریح کرد :تا کنون بیش از 3 میلیارد دلار تسهیلات تجاری کوتاه مدت برای این دسته از شرکتها به تصویب رسیده است.


شرکت اسلامی بین‌المللی تامین مالی تجاری (ITFC) وابسته به بانک توسعه اسلامی با هدف تسهیل و ارتقای تجارت خارجی و بین‌المللی کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی تاسیس شده است و عمده فعالیت این شرکت تامین مالی فعالیت‌های تجاری و مشارکت در فعالیت‌های مربوط به گسترش و ارتقای تجارت بین کشورهای اسلامی است.

 

۳۰ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۳۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP