چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چین برگزار گردید

چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چین برگزار گردید
چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چین با حضورسید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و وزیر بازرگانی چین در پکن برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری وکمکهای اقتصادی وفنی ایران، حسینی در این اجلاس اظهار داشت: با توجه به بحران اقتصادی اخیر جهانی، کشور های آسیایی نیازمند توسعه هر چه بیشتر روابط با یکدیگر می باشند که در این میان ایران و چین می توانند به عنوان دو اقتصاد بزرگ در منطقه بعنوان مکمل یکدیگر اقدام کنند.
وی در ادامه افزود: روابط اقتصادی و تجاری ایران و چین در سالهای اخیر از رشد مناسبی برخوردار بوده و از 400میلیون دلار در سال 1994به 30 میلیارد دلار در سال 2010رسیده است و باید تلاش کنیم تا به زودی به سقف50میلیارد دلار برسد.
این مقام مسول درپایان یادآور شد:عرصه های متعددی جهت همکاری های دو جانبه وجود دارد که از آن جمله می توان به همکاری در زمینه های سد سازی ،انرژی الکتریکی ،راه آهن ،صنایع و معادن ،حمل ونقل،گردشگری،مالی  و بیمه ای اشاره نمود.
وی همچنین خاطر نشان کرد برای تسریع در گسترش روابط اقتصادی دو کشور باید فعالان عرصه های بخش خصوصی دو کشور را بیش از گذشته تشویق کردتا بتوان به اهداف کمی مورد نظر دست یافت.
به گزارش خبرنگار ما در پایان این اجلاس موافقتنامه همکاریهای گمرکی فی ما بین دو کشور و یادداشت تفاهم پایانی این اجلاس به امضا طرفین رسید. این تفاهم نامه بر همکاری دو جانبه در زمینه های تجاری، سرمایه گذاری، تکنولوژی و تحقیقاتی،مخابراتی، بیمه ،کشاورزی و ....تاکید می کند.
۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۹:۲۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP