در حاشیه چهاردهمین اجلاس کمیسون مشترک اقتصادی ایران و چین:دیدارهای وزیر اقتصاد با مقامات چین

در حاشیه چهاردهمین اجلاس کمیسون مشترک اقتصادی ایران و چین:دیدارهای وزیر اقتصاد با مقامات چین
سید شمس الدین حسینی، وزیر امور اقتصاد و دارایی کشورمان در حاشیه چهاردهمین اجلاس کمیسون مشترک اقتصادی ایران و چین ، با شیه شورن وزیر دارایی چین ،چن دی مینگ وزیر بازرگانی و رییس کل بانک مرکزی چین دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،حسینی در این دیدار ضمن اشاره به روابط تاریخی دو کشور  ایران و چین ، بر گسترش روابط اقتصادی در کلیه بخشها تأکید کرد.


وی در عین حال خاطر نشان کرد: رشد شتابان همکاری‌های تجاری دو کشور سبب شده است که میزان مبادلات ایران و چین از 400 میلیون دلار در سال1994 به حدود 30 میلیارد دلار در سال 2010 برسد که با برگزاری کمیسیون مشترک و همچنین حضور پررنگ بخش خصوصی, حجم روابط دو کشور توسعه قابل توجهی خواهد یافت.


بر اساس این گزارش،”چن‌دی‌مینگ“ وزیر بازرگانی چین و سایر مقامات تجاری و اقتصادی این کشور  که در این نشست حضور داشتند, طرفین درباره یادداشت دوجانبه به‌ویژه در زمینه‌های تجاری, سرمایه‌گذاری, گمرکی,بازار سرمایه  و  حمل‌ونقل بحث و تبادل‌نظر کردند.
وزیر اقتصاد چین نیز در این دیدار برای مشارکت و سرمایه گذاری در کلیه بخشهای صنعتی و خدماتی ایران اظهار آمادگی کرد.

 


۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۸:۲۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP