علیشیری اعلام کرد : آمادگی سازمان سرمایه گذاری برای تامین مالی بخش‌خصوصی از طریق تسهیلات بانک توسعه اسلامی

علیشیری اعلام کرد : آمادگی سازمان سرمایه گذاری  برای تامین مالی بخش‌خصوصی از طریق تسهیلات بانک توسعه اسلامی
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد از آمادگی سازمان سرمایه‌گذاری خارجی برای تامین منابع مالی بخش خصوصی جهت خرید مواد اولیه، تجهیزات و قطعات منفصله از طریق تسهیلات بانک توسعه اسلامی خبرداد .


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،معاون وزیر اقتصاد یادآور شد: با تفاهماتی که میان بانک توسعه اسلامی و بانک های تجاری انجام شده است ،خطوط اعتباری متعددی در اختیار بانک های تجاری کشور ( ملی ایران، صنعت و معدن، توسعه صادرات ایران، پارسیان، کارآفرین و ملت) قرار گرفته و شرکت های کوچک و متوسط ایرانی می توانند با مراجعه به شعب ارزی و امور بین الملل این بانک ها از تسهیلات خطوط اعتباری موصوف تا سقف سه میلیون دلار استفاده نمایند.

علیشیری در ادامه  اعلام نمود که خطوط تامین مالی تجاری بانک توسعه اسلامی به بانکهای تجاری با نرخ سود لایبور به علاوه 75/2 درصد ارائه شده است که این تسهیلات همراه با کارمزد بانک عامل بر اساس بررسی های ادارات تامین اعتبارات بانکها در اختیار شرکتهای متقاضی قرار می گیرد. در این راستا  شرکتهای بخش خصوصی می توانند درخواست‌های تامین مالی خود را به  این سازمان ارسال نمایند.


معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به این سئوال که برای اخذ تسهیلات کوتاه مدت با مبالغ  بالاتراز بانک توسعه اسلامی مدارک و شرایطی مورد نیاز به چه صورتی  می باشد ،گفت : بخش خصوصی ایران برای استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی نیاز به ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده طی سه سال اخیر( به زبان انگلیسی) ، مشخصات فنی کالا و اعلام منبع واردات تجهیزات و اخذ نامه اعلام قصد  از یکی از بانک‌های داخلی جهت تضمین بازپرداخت اصل و فرع تسهیلات به سازمان سرمایه‌گذاری جهت بررسی دارند تاپس از تایید، نسبت به اخذ تسهیلات از بانک توسعه اسلامی به نفع شرکت متقاضی اقدام گردد.


۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۱:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP