برای دومین سال متوالی :جایزه 100 هزار دلاری بانک توسعه اسلامی به موسسه پژوهشی ایرانی اختصاص یافت

برای دومین سال متوالی :جایزه 100 هزار دلاری بانک توسعه اسلامی به  موسسه پژوهشی ایرانی اختصاص یافت
بانک توسعه اسلامی، جایزه 100 هزار دلاری علوم و تکنولوژی را به پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطا کرد.بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد از اعطای جایزه 100 هزار دلاری بانک توسعه اسلامی  به پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد. 


 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران،  علیشیری افزود: کمیته مستقل داوران خارج از  بانک توسعه اسلامی پس از بررسی اقدامات موثر کشورهای عضو و بررسی دهها موسسه،دانشگاه و مراکز تحقیقاتی معرفی شده از سوی جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای عضو بانک توسعه اسلامی ،دستاوردهای علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را به عنوان برگزیده نهایی رقابتهای " موسسات دارای نقش برجسته در رشته علمی معین" موسسه تحقیقاتی کشورهای  اسلامی و جایزه نقدی یکصد هزار دلاری و گواهینامه موفقیت را به تلاشهای این موسسه اختصاص داده است . 


   وی در عین حال خاطر نشان کرد: جایزه مذکور طی مراسمی در  سی و ششمین جلسه هیات رییسه بانک توسعه اسلامی در روز 8 تیرماه سالجاری در جده به نمایندگان اعزامی از سوی شهرک اعطا خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ما ،احمد محمد علی رییس گروه بانک توسعه اسلامی  با ارسال نامه ای ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به وزیر اقتصاد کشورمان ،اعطای این جایزه را به عنوان انگیزه ای برای موسسات علمی کشورمان به منظور تلاش برای دستیابی به تعالی و موفقیت عنوان کرده است . 

 گفتنی است، در سال گذشته شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان این جایزه را از آن خود کرد .
پیش از این با توجه به اعلام بانک توسعه اسلامی در خصوص اعطای  جایزه علوم و تکنولوژی به موسسات برتر در زمینه تحقیقات و پیشرفتهای علمی کشورهای عضو، اطلاعات مربوطه از سوی دفتر وامها، مجامع و موسسات بین المللی سازمان سرمایه گذاری به موسسات برتر دانشگاهی و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور ارسال شد که پس از بررسیهای انجام شده توسط بانک توسعه اسلامی، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این جایزه را دریافت کرد.

 

 


۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۳۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP