ایران و کره جنوبی سرمایه گذاری های مشترک خود را افزایش می دهند

ایران و کره جنوبی سرمایه گذاری های مشترک خود را افزایش می دهند
سئول- سفیر ایران در کره جنوبی گفت: ایران وکره جنوبی در نظر دارند که سطح روابط را از مناسبات فقط تجاری به سمت سرمایه گذاری های مشترک ارتقا دهند و برهمین اساس مذاکراتی از ماه های گذشته با طرف های کره ای انجام شده است


 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرنگار  اعزامی ایرنا به سئول ، ' احمد معصومی فر ' طی سخنانی درمحل سفارت ایران در جمع فعالان اقتصادی گفت : جمهوری کره دارای بازار قابل توجهی است و بیشتر سرمایه گذاری های آنها در میادین نفتی است.
به گفته وی ، تجاری شدن تحقیقات دانشگاهی نیز یکی از محورهای مورد مذاکره بوده تا بر اساس آن طرح های نیروی های نخبه ایرانی نیز تجاری شود.


وی با بیان آنکه بازار کشور کره جنوبی رو به گسترش است ؛ اظهارداشت: این بازار همگام با برخی از کشور ها همانند چین و کشور های آمریکای لاتین در حال توسعه است.
به گفته معصومی فر ؛ فعالان اقتصادی جمهوری کره از چهار دهه گذشته فعالیت های خود را توسعه داده و موتور آن را نیز توسعه صادرات و تجارت قرارداده اند.


سفیر ایران در کره جنوبی اظهار داشت: درآمد سرانه هر کره ای 230 تا240 دلاراست و صادرات این کشور نیز در سال گذشته حدود 470 میلیار د دلار بالغ می شود.
وی با اشاره به بالا بودن سرعت توسعه در این کشور ، گفت: بسترها ی مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی در این کشور فراهم شده به نحوی که سالانه حدود 14 میلیارد دلار سرمایه خارجی در این کشور جذب می شود.


معصومی فر تصریح کرد: تولیدات این کشور 1500 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی آنها را تشکیل می دهد و این در حالی است که منابع انرژی و مواد اولیه در این کشور وجود ندارد و تغییرات قیمت نفت تاثیر زیادی بر بازار های آن د ارد.
وی ،وجود نیروی انسانی ماهر و متخصص را از دلایل توسعه این کشور ذکر کرد و افزود:جایگاه علم اهمیت ویژه ای در این کشور دارد .

 

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۸:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP