نمایشگاه فرصتهای سرمایه گذاری خارجی با حضور ایران در کره گشایش یافت

نمایشگاه فرصتهای سرمایه گذاری خارجی با حضور ایران در کره گشایش یافت
سئول - نمایشگاه 'فرصتهای سرمایه گذاری خارجی' امروز پنجشنبه با حضور جمهوری اسلامی ایران و 200 سرمایه گذار از کشورهای مختلف در سئول پایتخت کره جنوبی آغاز شد.


  
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از خبرنگار اعزامی ایرنا، 'کوبساک چرتیکال' نماینده کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل(آنکتاد) در مراسم گشایش این نمایشگاه دو روزه در محل کویکس سئول که با حضور هیات سرمایه گذاری ایران برگزار شد، تاکید کرد: سرمایه گذاری خارجی ورود فناوری به کشورها را به همراه دارد.


وی با بیان اینکه ورود و خروج سرمایه برای اقتصاد کشورها ضروری است، افزود: کشورها با سرمایه گذاری خارجی علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی، میزان رقابت پذیری را در کشور خود افزایش می‌دهند.
'هون ایک چو ' رییس سازمان توسعه تجارت و سرمایه گذاری کره جنوبی ( کوترا) نیز در این مراسم گفت: این سازمان برای اولین بار اقدام به دعوت از سرمایه گذاران خارجی کرده است تا میزان سرمایه گذاری در کشور را ارتقا دهد.


وی افزود: بر همین اساس حدود 200 سرمایه گذار از کشورهای مختلف برای معرفی توانمندی های خود به این نمایشگاه دعوت شده اند.
وی، جذب سرمایه گذاری خارجی را از اهداف کره جنوبی بیان کرد و اظهارداشت: تمامی گزینه های سرمایه گذاری از این پس مدنظر قرار می گیرد.


' مون هچال ' یکی از اساتید دانشگاه سئول نیز سرمایه گذاری خارجی را برای اقتصاد کشورها مهم دانست و گفت: حتی سرمایه گذاری نامطلوب نیز می تواند به اقتصاد کشورها کمک کند.
به گفته وی، در سال 2010 میلادی کشورهای برزیل، روسیه، چین، هنگ کنگ، ژاپن، کره، سنگاپور، مالزی و تایلند سرمایه‌های مناسبی را جذب کردند.


در پایان این مراسم،' کوین لو' نماینده سازمان راهنما در خارج از آسیا با تشریح وضعیت سرمایه گذاری در خارج از این قاره گفت: این سازمان تضمین کننده تسهیلات دارای ریسک بالا است و حتی ریسک های سیاسی را پوشش می دهد.
به گفته وی، این سازمان تا کنون 22 میلیارد دلار را در قالب 700 طرح تحت پوشش قرارداده که بیشتر این طرح ها بلند مدت بوده است. 
 

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP