مرکز خدمات استان همدان از تهیه طرح توجیهی 100 فرصت سرمایه گذاری در این استان خبر داد

مرکز خدمات استان همدان از تهیه طرح توجیهی 100 فرصت سرمایه گذاری در این استان خبر داد
مرکز خدمات استان همدان از تهیه طرح توجیهی 100 فرصت سرمایه گذاری در این استان و ارائه آن به سرمایه گذاران داخلی و خارجی به منظور معرفی پتانسیل ها و توانمدیهای این استان خبر داد.


 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری وکمکهای اقتصادی و فنی ایران  براساس گزارش ارسالی ازاین مرکز علاوه بر تهیه طرح توجیهی فرصتهای سرمایه گذاری، اقدامات دیگری نظیر کاهش بروکراسی اداری مرتبط با صدور مجوز فعالیت اقتصادی در استان از طریق تبیین ماده 7 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی کشور و سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی صورت گرفته است .
همچنین در این گزارش عدم هماهنگی بخش های اجرایی با سرمایه گذاران، کافی نبودن زیر ساختهای موجود برای جذب سرمایه گذاری و عدم همکاری دستگاه های اجرایی با مرکز خدمات استان به منظور شناسایی فرصتهای سرمایه گذاری به عنوان موانع سرمایه گذاری مطرح شده است.
در ادامه این گزارش مرکز خدمات استان همدان به ضرورت وجود شبکه مشاروه تخصصی در زمینه های مالی و تخصصی در واحدهای تولیدی، و آشنایی واحدهای تولیدی با ضوابط و قوانین بانکی تاکید کرد و تحقق آن را در راستای  اجرایی نمودن ماده 7 قانون برنامه چهارم توسعه و سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی اعلام کرد.
از سوی دیگر این مرکز خواستار کوتاه کردن زمان بررسی طرحها تا مرحله تصویب توسط بانکهای استان و بررسی صلاحیت تخصصی، علمی و مهارتی متقاضیان سرمایه گذاری  توسط دستگاه های اجرایی شد .
در پایان این گزارش چاپ کتاب راهنمای سرمایه گذاری در استان همدان به عنوان یکی از اقدامات موثر جهت شناساندن فرصتهای سرمایه گذاری در این استان ذکر شده است.
 

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۲:۰۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP