سازمان توسعه تجارت راهکار های ارتقا جایگاه ایران در رده بندی بین المللی شاخص تجارت فرامرزی را اعلام کرد

سازمان توسعه تجارت راهکار های ارتقا جایگاه ایران در رده بندی بین المللی شاخص تجارت فرامرزی را اعلام کرد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از سازمان توسعه و تجارت ، مهمترین عناصر در تعیین رتبه بین المللی کشورها تعداد مراحل ،زمان انجام هر مرحله و هزینه قانونی برای صادرات یا واردات کالا ها می باشد .


به گزارش خبرنگار ما  این سازمان موانع موجود برای بهبود رتبه بین المللی کشور را در شاخص یاد شده  درچهار حوزه گمرک،بندر ،حمل و نقل و امور بانکی تشریح کرده است .
در گزارش این سازمان برای بهبود و رفع موانع موجود در شاخص تجارت فرامرزی در حوزه امور گمرکی، پذیرش امضای الکترونیکی اسناد ،اجرای سیستم آسیکودابه صورت سیستم track and trace ،استفاده از دستگاههای پیشرفته در بازرسی کالا و ارائه حداکثر تسهیلات به منظور استقبال تجار از ترانزیت داخلی پیشنهاد شده است.


 سازمان توسعه تجارت به عنوان مسئول کارگروه شاخص تجارت فرامرزی پیشنهاداتی در حوزه های مرتبط با امور بنادر و دریانوردی ،راهداری و حمل و نقل و امور بانکی و گشایش اعتبار اسنادی ارا ئه داده است که علاقه مندان برای کسب اطلاع در این خصوص  می توانند به سایت
www.investiniran.ir مراجعه کنند .

 

۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۱۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP