مطورزاده خبر داد: اختصاص پاداش 10 میلیارد تومانی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی

مطورزاده خبر داد: اختصاص پاداش 10 میلیارد تومانی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در باره اختصاص 10 میلیارد تومان پاداش برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و توانایی بورس در جذب این اعتبار گفت: همه سرمایه‌گذاران جهان معتقدند سرمایه‌گذاری در ایران در قیاس با سایر کشورهای منطقه، مزیت‌های بیشتری دارد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از خبرگزاری خانه ملت،مصطفی مطورزاده" در گفت‌وگو با خبر جنوب تصریح کرد: این رقم می‌تواند به‌عنوان یک سیگنال برای سرمایه‌گذار داخلی و خارجی باشد و افراد با انگیزه بیشتر در این زمینه فعالیت کنند.

 "نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: این اقدام مجلس نشان از اراده و تصمیم متولیان برای حمایت از این بخش دارد و با توجه به حمایت‌های دولت و اقدامات انجام شده در این زمینه می‌توان زمینه جذب سرمایه‌گذاران را به راحتی فراهم کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در باره وجود منابع و ذخایر طبیعی موجود در کشور یادآور شد: ایران به لحاظ و موقعیت استراتژیکی که دارد یک کشور منحصر به فرد برای سرمایه‌گذاری است.

وی افزود: تمام سرمایه‌گذاران جهان به این مسئله واقف هستند و معتقدند سرمایه‌گذاری در ایران در مقایسه با سایر کشورهای دنیا از مزایای بیشتری برخوردار است و سرمایه‌گذاری در این بازار از سودآوری بیشتری برخوردار است.

مطورزاده با اشاره به بستر‌سازی لازم به‌منظور جذب سرمایه‌گذاری بیشتر گفت: شیوه رفتاری با سرمایه‌گذاران خارجی نکته مهمی است بدین معنا که مهیا بودن این شرایط، انگیزه این افراد را برای سرمایه‌گذاری بیشتر می‌کند.

وی با بیان این‌که جذب سرمایه‌های جدید می‌تواند بر روند توسعه ملی کشور تأثیر‌گذار باشد، گفت: میدان‌های مشترک نفت و گاز نیازمند یک نگاه جدید است و اگر جذب منابع مالی جدید برای توسعه و بهره‌برداری از آنها شتاب نگیرد، ما از همسایگان خود در برداشت از این ذخایر خدادادی عقب خواهیم افتاد.

مطورزاده یادآور شد: دولت و مجلس در سال‌های اخیر نگاه ویژه‌ای به میادین مشترک داشته‌اند و در این راه تلاش برای توسعه این میادین در حال افزایش است.

وی با بیان این‌که میدان پارس‌جنوبی یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های گازی کشف شده در جهان است، تأکید کرد: فازهای پارس‌جنوبی درصورت سرمایه‌گذاری و تسریع در بهره‌برداری می‌تواند عقب ماندگی موجود در برداشت را جبران کرده و مجلس آمادگی کامل دارد که دولت را در راه توسعه این سرمایه ملی یاری کند.

وی افزود: تصویب 85 هزار میلیارد ریال اعتبار با اولویت دهی به توسعه و بهره‌برداری از میدان‌های مشترک که در مجلس شورای اسلامی مصوب گردید، حداقل بودجه‌ای است که برای توسعه میدان‌های مشترک نیاز است و این رقم باید افزایش یابد تا توسعه این میادین شتاب گیرد و نباید در این راه غفلت کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: باید متولیان امر هر چه در توان دارند برای توسعه میادین مشترک به‌کار گیرند.

۲ خرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۲۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP