با حضور معاون وزیر اقتصاد:نشست تخصصی مدیران شرکتهای پیمانکاری نفت ،گاز و پتروشیمی برگزار شد

با  حضور معاون وزیر اقتصاد:نشست تخصصی مدیران شرکتهای پیمانکاری نفت ،گاز و  پتروشیمی برگزار شد
اولین نشست تخصصی مدیران چهل شرکت فعال مهندسی و پیمانکاری نفت ،گاز و پتروشیمی با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد و مدیران سازمان سرمایه گذاری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، علیشیری گفت : سازمان سرمایه گذاری آمادگی دارد تمهیدات و خدمات مورد نیاز پروژه هایی که برای اجرایی شدن نیاز به منابع مالی دارند از طریق مجامع و موسسات بین المللی نظیر بانک توسعه اسلامی،بانک جهانی و صندوق اوپک تامین کند .


معاون وزیر اقتصاد در خصوص نقش اعطای تسهیلات اعتباری در بهبود  شاخص   فضای کسب و کار  در کشور گفت: اعطای تسهیلات اعتباری در بهبود این شاخص ها  نقشی ندارد، بلکه فرایند های گردش کار در این زمینه تاثیر گذار تر هستند .
وی در ادامه افزود:  سازمان سرمایه گذاری جلسات متعددی برای ارتقا  این شاخصها با مدیران و مسولین بخش خصوصی برگزار کرده است ولی بهبود بعضی از شاخصها نظیر اشتغال نیازمند تصویب قوانین جدید در این زمینه می باشد .


رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران در عین حال خاطر نشان کرد:شرکتهای پیمانکاری و خدمات فنی و مهندسی برای بازاریابی نیاز به منابع مالی بین المللی دارند که سازمان سرمایه گذاری آمادگی دارد اطلاعات و خدمات مورد نیاز در این زمینه را در اختیار این شرکتها قرار دهد .

به گزارش خبرنگار ما ،همچنین در این نشست مدیران و فعالان  شرکتهای پیمانکاری در زمینه نفت ،گاز و پتروشیمی به طرح مشکلات در زمینه تامین منابع مالی پرژه ها ،اختلال در روند اجرایی شدن آنها ،شاخص های بهبود فضای کسب و کار وجایگاه  ایران در جهان در خصوص فضای کسب و کار  پرداختند .

بر اساس این گزارش ،رئیس انجمن شرکتهای پیمانکاری نفت ،گاز و پتروشیمی از جمله دلایل عدم توانایی  استفاده ازمنابع مالی  خارجی برای پروژه های نفت ،گاز و پتروشیمی را ضعف در ارائه طرحهای امکان سنجی و این پروژه ها عنوان کرد . 


وی در پایان تصریح کرد:لازم است صاحبان پروژه های نفت ،گاز و پتروشیمی طرحهای امکان سنچی پروژه های خود را در اختیار سازمان سرمایه گذاری برای بهره گیری تسهیلات مالی بین المللی قرار دهند .

۱۶ خرداد ۱۳۹۰ ۱۵:۳۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP