ایران از لیست کشورهای دارای عملیات پولشویی حذف شد

ایران از لیست کشورهای دارای عملیات پولشویی حذف شد
مدیر اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی از حذف نام ایران از لیست کشورهای دارای عملیات پولشویی خبرداد.


 
 
به گزارش روابط عمومی  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا،عبدالمهدی ارجمندنژاد' در جمع خبرنگاران گفت: سه دستورالعمل جدید چگونگی شناسایی مشتریان خارجی موسسات اعتباری، نحوه مراقبت از اشخاص سیاسی خارجی که با بانکها وموسسات پولی کشور خدمات خواهند گرفت و همچنین رعایت مقررات مبارزه با پولشویی در صرافی ها در راستای مبارزه با پولشویی در حال بررسی است.


به گفته وی ، پس از نهایی شدن، این سه دستور العمل به شبکه بانکی کشور و دیگر فعالان بازار پول ابلاغ خواهد شد.
ارجمند نژاد افزود: حدود دو هفته پیش 10 دستورالعمل در زمینه مبارزه با جرم پولشویی به بانکها و موسسات پولی کشور ابلاغ شده است.


در ادامه این نشست' فاطمه مهجوریان 'کارشناس اداره مبارزه با پولشویی گفت: جرم پولشویی جرمی ثانویه و سازمان یافته است که مسائل خرد را شامل نمی شود و جرمی فراملی است به همین دلیل همکاری های بین المللی در این زمینه بسیار مهم است.
وی گفت: برای اینکه انجام پولشویی شبهه برانگیز نباشد، فرد پولشو سعی می کند که آن را به سمت بانک ها و یا بازار سرمایه سوق دهد.


به گفته این کارشناس پولشویی ریسک های متعددی از جمله اعتباری و قانونی دارد که بر اقتصاد کشور اثرگذاشته و آن را فاسد می کند.

۱۶ خرداد ۱۳۹۰ ۱۵:۳۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP