با حضور نماینده سازمان سرمایه گذاری :بیست و هفتمین نشست پیگیری کمیته همکاریهای اقتصادی و تجاری سازمان کنفرانس اسلامی در ترکیه برگزار شد

با حضور نماینده سازمان سرمایه گذاری :بیست و هفتمین نشست پیگیری  کمیته همکاریهای اقتصادی و تجاری سازمان کنفرانس اسلامی در ترکیه برگزار شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران بیست و هفتمین نشست پیگیری کمیته دائمی همکاریهای اقتصادی و تجاری سازمان کنفرانس اسلامی (کومسک) در آنکارا – ترکیه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد گفت: محورهای اصلی سخنرانیها در این نشست حول محور مشارکت بیشتر کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در نشستهای کارشناسی و تخصصی حوزه های تجارت، کشاورزی و حمل و نقل قرار داشته و بر دستیابی کشورهای عضو به اهداف تعیین شده در راستای ارتقاء همکاریهای تجاری و کاهش تعرفه های تجاری فیمابین اشاره شده است.


بر اساس این گزارش ،در این نشست نماینده کشورمان بر ارتقاء همکاریهای فیمابین کشورهای اسلامی در چارچوب دستور کار کومسک تاکید کرد و خواستار تلاش بیشتر کشورهای عضو در راستای افزایش سطح همکاریهای اقتصادی، تجاری و اجتماعی شد.


همچنین در این نشست اعلام شد که جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تجربیات و دانش فنی خود را به منظور ظرفیت سازی و تبادل نظر با سایر کشورهای عضو در اختیار این کشور ها قرار دهد. بدون شک، استفاده از این ظرفیت ها، نه تنها قدرت اقتصادی کشورها را افزایش خواهد داد، بلکه در پیشگیری از بروز بحرانهای دوره ای حادث شده در حوزه های مالی و اقتصادی خواهد کاست.


لازم به ذکر است در جلسه افتتاحیه این نشست ، پس از سخنرانیهای عبدا...گل رئیس جمهور ترکیه ، احسان اوغلو دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی و نماینده کمیته کومسک، نمایندگان کشورهای عضو شامل : کویت، جمهوری اسلامی ایران، سنگال، مالی و پاکستان تشکر خود را از برگزاری این اجلاس اعلام نمودند.

۱۶ خرداد ۱۳۹۰ ۱۷:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP