250میلیارد تومان سرمایه گذاری خارجی امسال در بورس جذب شد

250میلیارد تومان سرمایه گذاری خارجی امسال در بورس جذب شد
مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار از جذب 250 میلیارد تومان سرمایه گذاری خارجی در سال جاری توسط بورس خبر داد و گفت: این رقم در سال گذشته تنها 120 میلیارد تومان بود.

  به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا  'حسن قالیباف اصل' در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: برهمین اساس سرمایه گذاری خارجی امسال در بورس 80 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.


وی ادامه داد: بخشی از سرمایه گذاران خارجی به صورت فردی و بخشی دیگر از طریق صندوق ها، سرمایه گذاری های خود را انجام داده اند.
وی از شکل گیری صندوقی جدید برای جذب سرمایه گذاری حارجی خبر داد و گفت: قرار است این صندوق 500 میلیون یورو پذیره نویسی را انجام دهد که اگر این منابع جمع آوری شود رشد مطلوبی در این بخش صورت خواهد گرفت.


به گزارش خبرنگار ایرنا، قالیباف اصل با بیان آنکه کدهای معاملاتی ایرانیان مقیم خارج به علت آنکه همانند سایرین است و قابل تفکیک و شناسایی نیست؛ اظهار داشت: این در حالی است که آنها نیز سرمایه ها را از خارج وارد کشور می کنند.


وی از درخواست خرید 90 درصد از سهام مدیریتی یک شرکت توسط یک سرمایه گذار خارجی خبر داد و گفت:‌ برهمین اساس در صورت انجام معامله اطلاعات آن منتشر خواهد شد.

۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۲۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP