استان گلستان به مشوقهای سرمایه گذاری ویژه نیاز دارد

استان گلستان به مشوقهای سرمایه گذاری ویژه نیاز دارد
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت : برای توسعه سرمایه گذاری ، استان گلستان به مشوق های سرمایه گذاری ویژه نیاز دارد .

 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع و معادن استان گلستان حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی طاهری در همایش جهاد اقتصادی، صنعت و بازرگانی، گردشگری، کشاورزی و توسعه استان گلستان  افزود: پایین بودن حدود اختیارات بانکها در واگذاری تسهیلات ، عوامل طبیعی و زیست محیطی از موانع سرمایه گذاری در استان هستند که باید به صورت ویژه دیده شوند .

دکتر طاهری با اشاره به اینکه محرومیت شرق استان از حمل و نقل ریلی از دیگر کمبودهایی است که استان از آن رنج می برد ، گفت: در سالهای قبل ، استان گلستان از ممنوعیت توسعه صنعتی و شهرکهای صنعتی رنج می برد که خوشبختانه در سفر اول ریاست جمهور و هیات دولت به استان این محدودیتها رفع شده است.
وی اظهارداشت: در حال حاضر نیز، تحریمها و مشکلات بانکی، موانعی بر سر راه سرمایه گذاری استان هستند.
ایشان افزودند : اگر چه تاکنون اقدامات خوبی در زمینه توسعه سرمایه گذاری در استان انجام شده اما کافی نیست و این همایش نیز، فرصتی برای یادآوری مزیتهای استان و رساندن انتظارات به معاون رئیس جمهوری و استفاده از ظرفیت ها برای رفع نواقص و کمبودها و همچنین طرح مشکلات ملی آن بوده است.
طاهری ادامه داد : امنیت سیاسی و امنیتی بالا، اقلیم مناسب برای جذب سرمایه گذاران ، امکانات تسهیلاتی ، اکوسیستم های منحصر به فرد همچون خلیج گرگان ، تالاب گمیشان و صنایع دستی و استقرار شهرکهای صنعتی مانند شهرک یکهزار هکتاری اترک ، مزیتهای موثر در جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به استان هستند.
شایان ذکر است همایش مذکور با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور ، استاندار و مقامات استانی و صنعتگران و سرمایه گذاران برگزار شد

 

۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۳۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP