مالزی در بخش صنعت برق بادی خوزستان سرمایه گذاری می کند

مالزی در بخش صنعت برق بادی خوزستان سرمایه گذاری می کند
استاندار خوزستان گفت: مالزی در صورت مثبت بودن نمونه آزمایشی، درزمینه احداث نیروگاه بادی تولید انرژی الکتریسته در استان خوزستان سرمایه گذاری می کند.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا ،سید'جعفر حجازی' در حاشیه بازدید از زیارتگاه یادمان والفجر8 اروندکنار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشاوره ساخت سه مزرعه نیروگاه بادی در بندر امام خمینی(ره)، اروندکنار و بهبهان انجام شده است.

وی ادامه داد: در ابتدای طرح ، در هر منطقه یک نیروگاه آزمایشی احداث و بعد از انجام تست و آزمایش باد در هر منطقه ، نیروگاه 800 کیلو واتی توسط سرمایه گذار مالزیایی احداث خواهد شد.
وی از تصویب احداث بازارچه مرزی و مشخص شدن مکان آن در اروندکنار خبر داد و اظهار داشت: منتظر تصویب طرف عراقی هستیم که امیدواریم با پیگیری هایی که سفارت ایران در عراق انجام می دهد بزودی شاهد موافقت طرف عراقی باشیم.


حجازی گفت: در صورت موافقت طرف عراقی بلا فاصله در محلی که در اروندکنار مشخص شده بازارچه مرزی که می تواند رونق اقتصادی را برای هر دو کشور ایران و عراق در برداشته باشد احداث می شود.
استاندار خوزستان با تاکید بر رونق تجارت بین دو کشور ایران و عراق اظهار داشت: تبادل تجاری باعث رونق اقتصادی منطقه و استان خوزستان خواهد شد.

۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP