280 سرمایه گذار خارجی در همایش سرمایه گذاری آذربایجان شرقی شرکت می کنند

280 سرمایه گذار خارجی در همایش سرمایه گذاری آذربایجان شرقی شرکت می کنند
دبیر ستاد سرمایه گذاری آذربایجان شرقی گفت: 280 سرمایه گذار خارجی از 26 کشور جهان آمادگی قطعی خود را برای شرکت در سومین همایش فرصت های سرمایه گذاری این استان اعلام کردند.


 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از  ایرنا، رضا حسینی روز سه شنبه در آستانه برگزاری سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: علاوه بر این سرمایه گذاران، 45 نفر از ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز آمادگی خود را برای حضور در این همایش اعلام کرده اند.


وی افزود: سرمایه گذاران از کشورهای چین، تایلند، هندوستان، ژاپن، هنگ کنگ، ترکیه، جمهوری آذربایجان، روسیه، عراق، اوکراین، آمریکا، پاکستان، بلغارستان، انگلستان، کانادا، کره جنوبی، اتریش، تاجیکستان، امارات متحده عربی، سوییس، استرالیا، فرانسه، ایتالیا، آلمان، سنگاپور و ازبکستان آمادگی قطعی حضور خود را در این همایش اعلام کرده اند که ممکن است در روزهای آینده به تعداد آنها افزوده شود.


وی ادامه داد: سرمایه گذاران دعوت شده به این همایش سرمایه گذاران شناخته شده جهان هستند و گردش مالی آنها نیز مورد بررسی قرار گرفته تا بتوانند در سطح قابل قبولی در استان سرمایه گذاری انجام دهند.
حسینی ابراز داشت: این همایش در هشت بخش صنعت و معدن، امور زیربنایی و انرژی، کشاورزی و صنایع تبدیلی، مناطق آزاد، عمران شهری، گردشگری، فناوری های پیشرفته و نیز خدمات، بهداشت و درمان برگزار می شود.


وی گفت: در این راستا 733 بسته سرمایه گذاری به ارزش 304 هزار و 755 میلیارد ریال در قالب طرح 'یونیدو ' برای ارایه به سرمایه گذاران تهیه و تنظیم شده است.
رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی عنوان کرد: پروژه های ارایه شده برای سرمایه گذاران در این همایش، پروژه های بروز شده و در قالب فرمت های بین المللی است و امیدواریم از این طریق سرمایه گذاران را مجاب به عقد قرارداد و سرمایه گذاری کنیم.


وی اضافه کرد: این همایش در روز اول در دو بخش عمومی و پانل های تخصصی برگزار می شود که در بخش عمومی مقامات کشوری و استانی و نمایندگان مجلس به ارایه ظرفیت های استان می پردازند و در بخش پانل ها نیز سرمایه گذاران به صورت تخصصی در خصوص بسته های سرمایه گذاری بحث و بررسی می کنند.
وی با اشاره به همایش های قبلی سرمایه گذاری آذربایجان شرقی، اعلام کرد: 308 میهمان خارجی از 19 کشور در این همایش شرکت کرده بودند که ده ها تفاهم نامه و قرارداد امضا شد که از این تعداد 24 پروژه قطعی گردید.


حسینی اضافه کرد: از این تعداد شش طرح به بهره برداری رسیده و مابقی نیز در حال ساخت می باشد که ارزش سرمایه گذاری آنها به غیر از پروژه های شهری به 400 میلیون دلار می رسد.
دبیر ستاد سرمایه گذاری آذربایجان شرقی اظهار داشت: برگزاری این همایش یک کار بزرگ اقتصادی است که رسانه ها باید با فرهنگ سازی برای جذب سرمایه گذار، فضای شور و نشاط در استان ایجاد کنند.


سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی چهارم و پنجم تیرماه امسال در تبریز برگزار می شود .

 

 

۲۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۲۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP