شرکت های نفتی تا نیمه اول امسال واگذار می شود

شرکت های نفتی تا نیمه اول امسال واگذار می شود
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از کلید خوردن واگذاری شرکت های نفتی خبر داد و گفت: با باقی ماندن سهام پالایشگاه های شازند و آبادان در اختیار دولت، انتظار می رود سهام سایر شرکت های نفتی تا پایان شهریور ماه سال جاری واگذار شود.


 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، 'پیمان نوری' روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان آن که شرکت ها با توجه به وضعیت بازار سرمایه واگذار می شود،افزود: با توجه به این شرایط، سهام پالایشگاه های باقی مانده، زیر مجموعه ها و شرکت های مادر تخصصی پتروشیمی (هلدینگ ها)، زیر مجموعه های شرکت ملی گاز واگذار شده و هیچ عملکرد حاکمیتی تحت قالب شرکت باقی نمی ماند.


وی ادامه داد: در این راستا چهار گروه بزرگ از شرکت های مادر تخصصی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، پتروشیمی، گاز و شرکت ملی نفت ایران در سازمان خصوصی سازی جلساتی را برگزار کرده اند.
رییس سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: از هم اکنون امور مربوط به واگذاری این شرکت ها تمام شده است و تا شهریور ماه و در نهایت پایان سال واگذاری در این بخش پایان می گیرد.

نوری تصریح کرد این سازمان تلاش دارد سهام تمامی شرکت هایی را که در سال جاری در فهرست واگذاری قرار دارند، واگذار کند، اما برای دستیابی به این هدف محدودیت هایی نظیر پیچیدگی های تخصصی کار نیز وجود دارد.


وی با اشاره به برگزاری جلساتی با معاونان وزارت نفت و شرکت های مادر تخصصی در دو هفته گذشته تاکید کرد که واگذاری سهام شرکت های نفتی از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

۲۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۷:۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP