یادداشت تفاهم همکاری بانک توسعه صادرات و صندوق اوپک امضا شد

یادداشت تفاهم  همکاری بانک توسعه صادرات و صندوق اوپک امضا شد
یادداشت تفاهم همکاری بین بانک توسعه صادرات و صندوق اوپک برای توسعه بین الملل امضا شد. به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، بر اساس این یادداشت تفاهم ،عملیات بانک توسعه صادرات و صندوق اوپک در کشورهای کمتر توسعه یافته برای همکاری بر روی پروژه ها و توسط دو نهاد توسعه ای به اجرا خواهد آمد.


بر پایه این گزارش ،بانک توسعه صادرات و صندوق اوپک  این همکاری از طریق فعالیتهایی که منافع هر دو طرف را در کشورهای مختلف در بر داشته باشد ،پیگیری خواهند کرد که برای این منظور کارکنان فنی دو مجموعه مورد به مورد فرصتها و اقدامات مناسب را اجرایی خواهند کرد.
بر اساس این یادداشت تفاهم ، صندوق اوپک درخواستهای تامین مالی را از شرکتهای ذینفع دریافت و نسبت به تامین مالی آن اقدام می نماید.
هدف اصلی از تدوین این یادداشت تفاهم انجام پروژه های اولیت دار توسعه ای و زیر بنایی در کشورهای هدف دو نهاد موصوف از طریق تامین مالی مشترک خواهد بود.
لازم به ذکر است این یادداشت تفاهم در سفر وزیر امور اقتصادی ودارایی در نشست شورای وزیران صندوق نهایی و به امضا رسید.
گفتنی است؛ برای اولین بار در اجلاس سران سازمان کشورهای صادرکننده نفت( اوپک)  که در سال 1975 میلادی در کشور الجزایر برگزار گردید پیشنهاد تاسیس صندوقی به عنوان مجرایی برای اهدای کمکهای توسعه ای  سازمان اوپک به کشورهای در حال توسعه و کشورهای عقب مانده ، توسط وزرای اقتصاد کشورهای عضو مطرح گردید .
هدف از تاسیس صندوق فوق کمک به رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای در حال توسعه (به جز کشورهای عضو صندوق) از طریق اعطای کمکهای بلاعوض و وامهای ترجیحی می باشد. 
در حال حاضر تعداد 121 کشور در حال توسعه از قاره های آفریقا، اروپا، آمریکای لاتین،کشورهای کارائیب و خاورمیانه از تسهیلات صندوق اوپک برای توسعه بین المللی بهره‌مند می شوند.
 

۲۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۸:۲۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP