وزیر اقتصاد:میزان سرمایه گذاری های خارجی در کشور 20 درصد افزایش یافت

وزیر اقتصاد:میزان سرمایه گذاری های خارجی در کشور 20 درصد افزایش یافت
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: میزان سرمایه گذاری های خارجی در کشور طی سال گذشته 20 درصد رشد کرده است.


 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا،سید  شمس الدین حسینی روز شنبه در سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی، افزود: در فاصله سال های 2007 تا 2010 جذب سرمایه گذاری های خارجی کشور از رقم یک میلیارد و 370 میلیون دلار به سه میلیارد و 630 میلیون دلار افزایش یافته است.


وی اظهارداشت: علیرغم انتشار اخبار جهت گیرانه توسط دشمنان و گزارش های برخی نهادهای بین المللی، رتبه کشور از لحاظ سرمایه گذاری بهبود چشمگیری یافته است و طبق گزارشات مستند از سال 2008 تا 2010 رتبه ایران اسلامی در بهبود فضای کسب و کار 13 رتبه ارتقا یافته است.
حسینی، عزم و اراده دولت و مجلس برای حمایت از سرمایه گذاری های خارجی را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: بدون تردید این عزم ملی اولویت نخست دولت و مجلس بوده و تمامی تلاش ها در این رابطه به انجام می رسد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی  با اشاره به تداوم رشد سرمایه گذاری در ایران، گفت: در این راستا هیات امنای صندوق توسعه ملی ایران با اختصاص 20 درصد از منابع خود برای جذب سرمایه گذاری خارجی ، موافقت کرده است که تصمیم بجا و بسیار موثری می تواند باشد.
حسینی، قانون بودجه سالجاری کشور را به نوعی به قانون سرمایه گذاری تشبیه کرد و افزود: در این قانون دولت از نگاه تملک دارایی به سمت مشارکت در ایجاد دارایی حرکت کرده است که روندی بسیار مطلوب می باشد.


وی از اختصاص یکصد میلیارد ریال اعتبار به سازمان سرمایه گذاری خبر داد و اظهارداشت: شرکت هایی که در جذب سرمایه گذاری فعال بوده ، حمایت کرده و جایزه بدهند، بر اساس قانون برنامه بودجه منابعی به شکل فاینانس دریافت می کنند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: در جهت حمایت از سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، به نهادهای دولتی اجازه داده شده است، دارایی های مازاد خود را فروخته و به بخش های غیردولتی برای اجرای طرح های زیربنایی اختصاص دهند.
سومین همایش فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی از امروز به مدت دو روز در تبریز برگزار می شود.

 

۴ تیر ۱۳۹۰ ۱۳:۳۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP