معاون رییس جمهوری: فضای کشور برای جذب سرمایه گذاری های خارجی مهیا است

معاون رییس جمهوری: فضای کشور برای جذب سرمایه گذاری های خارجی مهیا است
معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: فضای ایران اسلامی هم اکنون برای جذب سرمایه گذاری های خارجی بسیار مهیا است.


  
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا ،حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی روز شنبه در حاشیه برگزاری سومین همایش فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود : هرچند طی سال های اخیر تحریم های اقتصادی و برخی موانع برای ایجاد مشکلات اقتصادی در ایران توسط دشمنان اعمال، اما همچنان سیر صعودی میزان جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور را شاهد هستیم.
وی اظهار داشت: میزان سرمایه گذاری های خارجی در سال 87 در ایران معادل یک میلیارد و 600 میلیون دلار بود که این رقم در سال گذشته به حدود چهار میلیارد دلار رسید.

حجت الاسلام میرتاج الدینی ، برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در تبریز را یکی از موفق ترین همایش ها دانست که در میان فعالان اقتصادی داخلی و خارجی از جایگاه بسیار مطلوبی برخوردار بوده است.

وی، تبریز و آذربایجان شرقی را از جمله استانهای پیشرو در جذب و جلب سرمایه گذاری های خارجی دانست و گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته، آذربایجان شرقی در جذب و معرفی فرصت های سرمایه گذاری و همچنین برگزاری جلسات تخصصی در این زمینه، رتبه نخست کشور را دارد که فاصله آن با استان دوم نیز زیاد است.


معاون رییس جمهوری، زمینه های مختلف سرمایه گذاری در تبریز را مورد اشاره قرار داد و افزود: این شهر در زمینه صنعت قطب مهم کشور به شمار می رود که می تواند در سطح منطقه نیز به نقش آفرینی بپردازد.
حجت الاسلام میر تاج الدینی، رشد صنعت خودروسازی در تبریز طی دوره خدمت دولت های نهم و دهم را ناشی از سیاست های بجا و تمرکززدایی دانست که ایجاد کارخانه ایران خودرو تبریز نمونه ای از این موارد است. 
 

۴ تیر ۱۳۹۰ ۱۳:۳۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP